1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU, HAKKINDAKİ İDDİALARI YANITLADI
EROĞLU, HAKKINDAKİ İDDİALARI YANITLADI

EROĞLU, HAKKINDAKİ İDDİALARI YANITLADI

Cumhurbaşkanlığı, Haberdar gazetesinin bugün yayınlanan manşet haberinde yanıt gönderdi

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanlığı, Haberdar gazetesinin bugün yayınlanan manşet haberinde, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında 10 milyon Sterlin borçlandırıldığı ve bunun 3 milyon Sterlini’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu lehine harcandığı ile ilgili olarak yer alan iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı bugün yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin nasıl ve hangi şartlarda yapıldığını bildikleri halde bu iddiaları ortaya atanlar veya attıranların art niyetle hareket etmekte olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanlığı, “Ancak başarıya ulaşmaları mümkün değildir. Halkımız ülkedeki gidişat ve sorunlarla ilgili olarak onlar gibi düşünmüyor ve bu da açıkça yapılan kamuoyu yoklamalarına yansıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sıkıntılarla ilgili görüş ortaya koymasının tek nedeninin, halkın ve çalışanların mağduriyeti olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanlığı, şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu görüşler, tüm tarafların sorumluluklarını yerine getirerek çözüm bulmalarına katkıda bulunacak niteliktedir. Ortaya çıkan halk sağlığını tehdit eden durum ile sorunun çözülmesini engelleyen tutumların göz ardı edilmesi mümkün değildir.
Cumhurbaşkanımız Dr. Derviş Eroğlu sorunlardan çıkış yolunun sağlıklı diyalog ve iyi niyetten geçtiğine ve sorunun çözümüyle ilgili yetki ve sorumluluğun, hükümete, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve Belediye Meclisi’ne ait olduğuna inanmaktadır. Cumhurbaşkanımız ve halkımız, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunların ivedilikle çözülmesini beklemektedir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 748 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler