1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU, FULE İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
EROĞLU, FULE İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

EROĞLU, FULE İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, geçtiğimiz akşam Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile bir telefon görüşmesi yaptığını açıkladı

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, geçtiğimiz akşam Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile bir telefon görüşmesi yaptığını ve bu görüşmede, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’nun yapmış olduğu açıklamalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu bu yöndeki açıklamayı, bugünkü liderler görüşmesi sonrasında Cumhurbaşkanlığı’na dönüşünde yaptı.

Eroğlu, “Bugün de basının önünde AB Komisyonu Başkanı Barroso’nun açıklamasından çok memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 1 Temmuz 2012’de Rum tarafı Avrupa Birliği Dönem Başkanı olacak. Dolayısıyla 1 Temmuz’dan önce yani Rum tarafı Avrupa Birliği Dönem Başkanı olmadan bir anlaşmanın olması gereğini sayın Barroso da net bir şekilde ortaya koymuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Füle ile Avrupa Birliği ilişkilerini görüştüklerini, varılacak anlaşmanın AB birincil hukuku olması, ayrıca AB organlarında da kabul görmesi yönünde de görüş teatisinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler