1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ
EROĞLU, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

EROĞLU, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İstanbul’daki temasları çerçevesinde bugün Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü

A+A-

 

 

 


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesi sona erdi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun İstanbul temasları çerçevesinde Erdoğan'ın Üsküdar'daki konutunda yapılan görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.

Başbaşa yapılan görüşmeye ilişkin açıklama yapılmadı.

İstanbul temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu bu akşam yurda döndü.

KKTC’ye saat 20.15 sıralarında gelen Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu Ercan Devlet Havalimanı’nda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun karşıladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu Ercan’da basına yaptığı açıklamada, İstanbul temasları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İstanbul’a cuma akşamı gittiğini anımsatarak, aynı gece Ankara’dan İstanbul’a gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Atatürk Havalimanı’nda görüştüklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Eroğlu, Gül ile müzakereler konusunda konuştuklarını söyledi.

Dün saat 12.00’de Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan Rauf Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nin temel atma törenine katıldığını, ardından da saat 14.00’te Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Kıbrıs Müzakerelerinin Dünü, Bugünü” konulu konferans verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, dün akşam da Marmara Grubu Vakfı ile Büyük Kulüp'ün organize ettiği kokteyl ve yemeğe katılarak, katılımcılara Kıbrıs konusunda bilgiler verdiğini kaydetti.

ERDOĞAN’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Bugün Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, görüşmede Başbakan Erdoğan’a görüşmelerle ilgili bilgi aktardığını da anlattı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, İstanbul temaslarının son derece yararlı geçtiğini söyleyerek, 2 günlük ziyaretlerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

 Bu haber toplam 771 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler