1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU, DOWNER İLE BİR ARAYA GELDİ
EROĞLU, DOWNER İLE BİR ARAYA GELDİ

EROĞLU, DOWNER İLE BİR ARAYA GELDİ

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, Güney Kıbrıs’ta şubat ayında yapılacak başkanlık seçimlerinin ardından Kıbrıs görüşme sürecinin hız kazanabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Cumhurbaşkanlığı’

A+A-

 

 

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, Güney Kıbrıs’ta şubat ayında yapılacak başkanlık seçimlerinin ardından Kıbrıs görüşme sürecinin hız kazanabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Cumhurbaşkanlığı’nda yaklaşık bir saat görüşen Downer, görüşmeden çıkarken soruları yanıtladı.

BM temsilcilerinin teknik komitelerin iyi çalıştığı konusunda bilgi verdiğini söyleyerek, Rum başkanlık seçimlerinin ardından görüşme sürecinin yeniden hareketlenebileceğini kaydeden Downer, bundan önce hareketliliğin mümkün görülmediğini vurguladı. Downer, seçimin büyük ihtimalle iki aşamalı olacağına da dikkat çekti.

Downer, seçimlerde aday olmayacak Dimitris Hristofyas’ın döneminin şubat sonunda sona ereceğini ve yeni sürecin yeni lidere göre belirleneceğini de ekledi.

Güney Kıbrıs’ın AB dönem başkanlığının hatırlatılması üzerine de Downer, dönem başkanlığının konuyla ilgisi olmadığını, onun daha önceden zaten bilinen bir durum olduğunu kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler