1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EROĞLU, AKP HÜKÜMETİ VE RUM MİLLİYETÇİLERİ'
EROĞLU, AKP HÜKÜMETİ VE RUM MİLLİYETÇİLERİ

'EROĞLU, AKP HÜKÜMETİ VE RUM MİLLİYETÇİLERİ'

BKP, Kıbrıs müzakerelerinin başarısızlığa uğramasının sorumluların eleştirdi

A+A-


 

 

 Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Kıbrıs müzakerelerinde beklenen ilerlemenin sağlanamamasından Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye hükümeti ve Rum milliyetçilerin sorumlu olduğunu söyledi.
BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan yazılı açıklamasında, “Müzakerelerde ilerleme sağlanamamasının sorumluları, üzerinde anlaşmaya varılmış federal çözüm zemininin ve BM parametrelerinin dışında ortaya koydukları iki ayrı devlete dayalı ayrılıkçı öneriler ile süreci tıkayan Sayın Eroğlu ile AKP hükümeti ve Kıbrıs Rum tarafındaki en küçük ilerlemeye dahi karşı çıkan çözüm karşıtı milliyetçi çevrelerdir” dedi.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’in geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında, görüşmelerin devam etmesi taraftarı olduğunu ifade ettiğini söyleyen İzcan, Eroğlu’nun ayrılıkçı politika güttüğünü ve müzakerelerin çökerek federal çözüm zemininin ortadan kalkmasını istediğini iddia etti.
İzcan, müzakerelere ara verilmeden erken çözüme ulaşana kadar devam edilmesi için her iki tarafa yapıcı bir şekilde çalışmaları çağrısında bulundu.
BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, halkı AK Parti ve Cumhurbaşkanı Eroğlu’na karşı hareket etmeye, muhalif milletvekillerine de sine-i millete dönme çağrısı yaptı.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber toplam 589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler