1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERHÜRMAN’DAN YENİ KİTAP
ERHÜRMAN’DAN YENİ KİTAP

ERHÜRMAN’DAN YENİ KİTAP

Yazarın 11. kitabı olan “KKTC İdari Yargılama Hukuku”, kitabevlerinde satışa sunuldu.

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tufan Erhürman’ın “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İdari Yargılama Hukuku -Türk ve İngiliz Hukuk Sistemleriyle Karşılaştırmalı Bir İnceleme” kitabı yayımlandı.

Işık Kitabevi tarafından yayımlanan kitap, 710 sayfadan oluşuyor.

Erhürman’ın özellikle Kıbrıs Cumhuriyeti Yüksek Anayasa Mahkemesi, KTFD ve KKTC Yüksek İdare Mahkemesi ile TC Danıştay kararlarından örneklerle zenginleştirdiği kitabı, kendi alanında da önemli bir boşluğu doldurdu.

Hukuk alanında yayımlanmış “Dünyada ve KKTC’de Ombudsman”, “100 Soruda Kıbrıs’ta Federasyon”, Niyazi Kızılyürek ile birlikte kaleme aldığı “Kıbrıs’ta Federalizm -Öznesini Arayan Siyaset”, “KKTC’de Hükümet Sistemi Tartışmaları ve Başkanlık Sistemi” ve “İdari Yargıda Meşru Menfaat” adlı kitapları bulunan Erhürman’ın, siyaset ve Kıbrıs sorunu ile ilgili “Kıbrıs’ta Akıl Tutulması” ve “Kıbrıs’ın Kuzeyinde Yeni Sol -Kıbrıs Türk Soluna Eleştirel Bir Bakış” adlı kitapları da var.

Denemelerini de “Kıbrıslı Türklerin Hâlleri” ile kitaplaştıran yazarın, “Yüzleşme” ve “Yozlaşma” adlı iki de romanı bulunuyor.

Yazarın 11. kitabı olan “KKTC İdari Yargılama Hukuku”, kitabevlerinde satışa sunuldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler