1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERGENÇ VE OKAN SOYER’DE
ERGENÇ VE OKAN SOYER’DE

ERGENÇ VE OKAN SOYER’DE

Basketbol Federasyonu tarafından belirlenen transfer döneminde sessizlik sürerken, Soyer Spor transfere hız verdi ve yeni sezon öncesi transfer döneminin bitimine üç gün kala iki önemli ismi kadrosuna dahil etti. İLK İMZA ERGENÇ FELLAHOĞLU’NDAN

A+A-

 

 

2011-2012 Basketbol sezonu transfer döneminin bitimine üç gün kala Lefke bölgesi takımlarından Soyer Spor, sezonun ilk oyuncu transferini gerçekleştirdi. Soyer Spor DAÜ’nün başarılı oyuncusu Ergenç Fellahoğlu ile Gönyeli’den Okan Karademir’e dün Basketbol Federasyonu’nda imza attırdı

Tahir Soyer: “Oyuncu transferlerimiz bunla sınırlı değil, yeni imzalar attırmaya devam edeceğiz”

Basketbol Federasyonu tarafından belirlenen transfer döneminde sessizlik sürerken, Soyer Spor transfere hız verdi ve yeni sezon öncesi transfer döneminin bitimine üç gün kala iki önemli ismi kadrosuna dahil etti.

İLK İMZA ERGENÇ FELLAHOĞLU’NDAN

 

15 Eylül Perşembe günü sona erecek olan transfer döneminin ilk imzaları dün Basketbol Federasyonu’nda atıldı. Lefke bölgesi takımlarından Soyer Spor, iki imza birden attırdı. İlk imza DAÜ’nün başarılı oyuncusu Ergenç Fellahoğlu’ndan. 2005 yılından itibaren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’nin başarısı için ter döken 1.90 cm’lik, 4 numaralı oyuncu olan Ergenç Fellahoğlu, bonservisi alınarak Soyer Spor’un kadrosuna dahil oldu. 1987 doğumlu olan Ergenç henüz 24 yaşında ve basketbol kariyerine bundan sonra Soyer Spor’da devam edecek.

 

İKİNCİ İMZA OKAN KARADEMİR’DEN

 

Soyer’in transferde ikinci bombası ise Okan Karademir oldu. Okan, 2005 yılından 2010 yılına kadar Gönyeli oyuncusu olarak basketbol yaşamını sürdürdü. 2010 yılında geçirdiği şanssız diz sakatlığı nedeni ile geçen sezon 1 yıl basketbol hayatına ara vermek zorunda kalmıştı. Serbest transfer statüsü altında Soyer Spor’a imza atan Okan, 2011-2012 sezonu Soyer Spor forması ile eski performansı ve başarıları yakalamayı hedefliyor. Gönyeli forması giydiği yıllarda üç yıl şampiyonluk yaşayan Okan Karademir, 1985 doğumlu, 1.90 cm boyunda ve forvet mevkiinde oynuyor.

 

TAHİR SOYER: “EN AZ İKİ TRANSFERİMİZ DAHA OLACAK”

Kurulduğu günden itibaren hızla büyümeyi ve yapılaşmayı hedefleyen Soyer Spor’un kurucusu ve Soyer Spor Genel Spor Koordinatörü Tahir Soyer, önemli açıklamalarda bulundu. Soyer, ilk önce kadrosuna dahil ettiği iki oyuncu transferi hakkında şöyle konuştu: “Ülke basketboluna katkı koymak adına Soyer Spor’u kurduğumuz ilk yıldan itibaren her yıl için ana hedefimiz biraz daha büyümek ve altyapılarımızı da genişleterek ileriki yılların güçlü takımına sahip olmayı seçtik. Bu amaç doğrultusunda bugün ülkemizde son yıllarda basketbolda başarı yakalayan iki genç oyuncuyu daha kadromuza kattık. Transferin son günü olan 15 Eylül Perşembe gününe kadar birkaç imza daha attırarak takımımızı yeni sezon da daha güçlü bir kadroya dönüştüreceğiz. Biz uzun planlı düşünüp genç oyuncular üzerende duruyor ve bunu geleceğe yatırım olarak görüyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

 

BU SEZON ÜÇ ALT TAKIMLA DAHA LİGDEYİZ

 

Tahir Soyer, yeni lig sezonu hakkında da önemli açıklamalarda bulunarak konuşmasına şöyle devam etti, “Geçtiğimiz yıl sadece minik ve büyük erkek liglerinde mücadele eden takımımız vardı. Bu yıl yaz dönemi boyunca ve onun öncesinde geçen yıllardan başlattığımız iki futbol okulumuzun bize sağladığı olanaklar doğrultusunda artırdığımız yetenekli ve başarılı sporcularımız için üç kategoride daha yarışacağız. Liglerde yer alan mevcut iki takımız dışında bu yıl küçük, yıldız ve genç erkekler takımını oluşturduk, liglere üç takım daha ilave ettik. Soyer Spor olarak hedeflediğimiz amaçlar doğrultusunda ülke basketboluna daha çok hizmet ve katkı vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler