1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Erenköy ve diğerleri...
Erenköy ve diğerleri...

Erenköy ve diğerleri...

Kudret Özersay da fikrini söyledi ve “petrol dolum tesisi eski Erenköy’e yapılabilir” dedi. Yani o sadece 8 Ağustos’larda gidilen yer… Hani sadece mücahidin görev yaptığı yer… Hani Rum tarafı toprakları arasında kalmış,

A+A-

 

Kudret Özersay da fikrini söyledi ve “petrol dolum tesisi eski Erenköy’e yapılabilir” dedi. Yani o sadece 8 Ağustos’larda gidilen yer… Hani sadece mücahidin görev yaptığı yer… Hani Rum tarafı toprakları arasında kalmış, denizin kenarındaki küçük toprak parçası…

Özersay orayı uygun görmüş. Tabii böyle bir tesisin yapım yeri olarak orasının uygun görülmesi “yine bir siyasi gerginlik yaratmak için midir” gibi sorular başladı hemen… Yok, eğer “böyle bir tesis tehlikeli olabilir, halkımızı koruyalım” düşüncesiyle sivil halkın yaşamadığı bir yer uygun görülmüşse o zaman tesisi yapmak isteyen şirket yetkilileriyle ters düşüyor demektir. Çünkü onlar “herhangi bir tehlikesi yok” diyorlar.

Ve yine ‘tehlikeden’ dolayı Erenköy uygunsa oradaki mücahitler, o bölgeye yakın yaşayan Rumlar ve yine oradaki deniz… Bunların önemi yok mu?

Ve yine Özersay böyle bir öneri sunmak gereği neden duymuş olabilir acaba? Kendi alanında söz söyleyenleri, öneri sunanları hoş karşılamayan, yetki alanına girmelerinden dolayı rahatsız olurken konusu olmayan bir alanda neden öneri sunmak gereği duyuyor! Herhalde twitter’da bunu da açıklar.


Canı yanmak!

Başbakan İrsen Küçük’ün damadı doktorluk kadro sınavında başarılı olamayınca Kamu Hizmeti Komisyonu için “gerekli tedbirler alınacak” dedi İrsen Küçük… E bugüne kadar işe giremeyenler, işsiz dolaşanlar veya yine Komsiyon’da elenenler, terfi alamayanlar, kadrolanamayanlar… Onlar can değil miydi? Damat kadro dışı kalınca mı canı yandı Başbakan’ın… Başbakansa eğer her vatandaş için canının yanması gerekmez mi? Bu ne bencillik böyle!..


Ne menem bişey?

Bu Ejder Aslanbaba ne kadar değerli! bir adam ben anlamadım… Her işi usulsüz, her yaptığı işte pis bir koku var… Devlete borçları var… Vatandaşa borçları olduğu iddia ediliyor!... Ama bu adam mecliste hava atmaya devam ediyor. Ne yazık ki bizim toplumda böyle insanlar değerli de oluyorlar! Yahu, Avrupa’da bakanı polis, trafikte yazdı diye adam istifa ediyor, daha önce hem de yıllar önce trafikte işlediği suçu karısının üstünde gösterdi diye yine istifa ediyor. Japonya’da en ufak bir usulsüzlük durumunda adamlar harakiri yapıyor… Bizde ‘yarabbi şükür’ diyoruz. Bu ne menem bişey anlamak zor.


Önce atar!

Ve özelleştirme yasası da Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. Onaylamıyor gibiydi Eroğlu ama onayladı yasayı… Hükümet rahatladı… Artık kamu malları, halkın malları satılabilir… Birilerine peşkeş çekilebilir… Ercan’dan başlanacak, Telefon Dairesi, Elektrik Kurumu ve geçen yasaya göre diğer devlet daireleri bile… Yani daha önce “aha oraca devlete girsin çocuk da garanti olsun geleceği” derlerdi ya… Artık öyle bir garanti ortadan kalkıyor… Devlette çalışan da her an işsiz kalabilir. O kurumları şimdiki haliyle kim satın alır ki! Önce çalışanını çıkarma şartıyla gelir satın alacak olan kişi, kendi adamlarını getirir sonra…

***

Hükümet mi? Ona ne? Damadı işsiz kalırsa Başbakan’ın belki o zaman da kızar birazcık!..

 

 

 

 

Bu haber toplam 811 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler