1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI TAHRİK EDİCİ'
ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI TAHRİK EDİCİ

'ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI TAHRİK EDİCİ'

ΑΚΕL Merkez Komitesi Basın Sözcüsü Yorgos Lukaidis’den Erdoğan’ın açıklamalarına cevap:

A+A-


 


 

 

ΑΚΕL Merkez Komitesi Basın Sözcüsü Yorgos Lukaidis, TC Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın dün Almanya’da yaptığı “Kıbrıs adından bir devlet yok” açıklamasının tahrik edici ve kabul edilemez bulduğunun ifade etti. 

Lukaidis, Erdoğan’ın dünkü açıklamalarda, Türkiye’nin AB’ye giriş müzakerelerinde siyasi nedenlerden dolayı tıkandığını ve Türkiye’nin bölgede barış ve işbirliğinden yana bir politika izlediğini söylediğini ancak açıklamalarının gerçeği bir kez daha tersine çevirmeye çalıştığı için “tahrik edici ve kabul edilemez” olduğunu belirtti. 

“Türkiye’nin AB’ye giriş sürecinde yaşanan çıkmazın tek sorumlusu Ankara’nın kendisidir. Ankara gerek AB müktesebatına, gerekse Avrupa Konseyi’nin kararlarına uymamakta; kibirli bir tutum ortaya koyarak, AB üyesi devletleri tanınmayı reddetmekte, Avrupa Konseyi Başkanlığı gibi Avrupa kurumlarını kuşkuyla görmekte ve sabote etmektedir” diyen Lukaidis,Türkiye’nin, AB üyesi bir ülkede işgalini sürdürürken ve tamamen uzlaşmaz bir tutum ortaya koyarak Kıbrıs sorununa ilişkin müzakereleri çıkmaza sürüklerken, bölgede barış ve işbirliğine katkıda bulunduğunu iddia etmesinin büyük bir çelişki olduğunun altını çizdi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 578 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler