1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERDOĞAN'I VE AKP'Yİ PROTESTO ETTİLER
ERDOĞANI VE AKPYİ PROTESTO ETTİLER

ERDOĞAN'I VE AKP'Yİ PROTESTO ETTİLER

3 örgüt, Erdoğan ile AKP hükümetlerinin halka yönelik tutumunu protesto amacıyla “uluslararası kuruluşlara” mektup yolladığını bildirdi.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN), Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP hükümetlerinin halka yönelik tutumunu protesto amacıyla “uluslararası kuruluşlara” mektup yolladığını bildirdi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel ve DAÜ-SEN Genel Başkanı Ulaş Gökçe, bugün yayınladıkları ortak açıklamada bu mektubu duyurdu.

AKP hükümetlerinin “baskıcı totaliter bir rejim” kurmakla suçlandığı mektupta, Türkiye’de şu anda yüzlerce gazeteci aydının suçsuz olduğu biline biline hapiste yattığı, tüm bu uygulamaları protesto eden muhaliflerin ise tehdit ve şantajla susturulduğu ifade edildi.

Mektupta, “Temel bir insan hakkı olan anadilde eğitim isteyen insanları cezalandıran, siyasi örgütlenmeleri terörizm kabul edip insanları suçsuz olduklarını bile bile hapse atan, ‘sıfır sorun deyip’ bütün komşu ülkelerle sorun yaşayan, Suriye’deki teröristleri destekleyip insanları birbirine kırdıran AKP tam bir totaliter rejim kurmuştur” denildi.

Hapishanelerdeki açlık grevlerine de değinilen mektupta, hükümetin tüm olanları sadece izlediği savunuldu.

AKP hükümetinin, ayrıca “Sünni İslam’ı empoze” ederek, Türkiye insanı üzerinde “tahakküm kurmaya” çalışmakla suçlandı.

Mektupta, Kıbrıslı Türklerin de AKP hükümetinin “baskıcı faşizan” uygulamalarının yabancısı olmadığı ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 527 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler