1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Erdoğan rapor bekliyor
Erdoğan rapor bekliyor

Erdoğan rapor bekliyor

YENİDÜZEN Gazetesinin bugün manşetine taşıdığı haberinde, TC Başbakanı Erdoğan’ın, 20 Temmuz’da adaya gelip gelmeyeceğinin kararını vermek için Kıbrıs’tan ulaşacak istihbarat raporlarını beklediğini yazdı. YENİDÜZEN, 20 Temmuz Kıbrıs H

A+A-


Erdoğan rapor bekliyor

YENİDÜZEN Gazetesinin bugün manşetine taşıdığı haberinde,  TC Başbakanı Erdoğan’ın, 20 Temmuz’da adaya gelip gelmeyeceğinin kararını vermek için Kıbrıs’tan ulaşacak istihbarat raporlarını beklediğini yazdı.

YENİDÜZEN, 20 Temmuz Kıbrıs Harekatı’nın yıldönümünde adaya gelmesi beklenen TC Başbakanının, “yoğun eylem ve protesto” endişesi ile henüz kararını vermediğini, TC Başbakanlıkta oluşturulan bir ekibin, Kıbrıs’taki istihbarat birimlerinden ‘rapor’ istediği, kararın buna göre verileceği öğrenildiğini aktardı.

Haberde, Erdoğan’ın strateji grubu, ‘yoğun eylem ya da protesto olacak, gerginlik yaşanabilir’ raporu verirse, TC Başbakanı, “Türkiye’deki yeni hükümet çalışmalarına yoğunlaşacak” bu nedenle adaya gelmeyeceği yer aldı..

20 Temmuz’da adaya ziyaret durumunda, Ercan’dan Girne’ye kadar tüm yol boyunca protestolar olabileceği ve “polis-eylemci gerginliği” yaşanabileceği konuşuluyor. Özellikle DAÜ, KTHY gibi tansiyonu yüksek çalışanlar yanı sıra, “Sendikal Platform” da 20 Temmuz öncesi mercek altında. Türkiye’den bir “istihbarat timi”nin bu amaçla adaya geldiği de iddia edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2019 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler