1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERDOĞAN İSTEDİ, KÜÇÜK ANKARA'YA GİTTİ
ERDOĞAN İSTEDİ, KÜÇÜK  ANKARAYA GİTTİ

ERDOĞAN İSTEDİ, KÜÇÜK ANKARA'YA GİTTİ

Bazı iş merkezilerinin açılışlarına katılmak üzere dün öğlen saatlerinde Antalya’ya giden ardından TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’la Ankara’ya geçen ve ziyareti sırasında Erdoğan ve Atalay’la

A+A-

 

 

Bazı iş merkezilerinin açılışlarına katılmak üzere dün öğlen saatlerinde Antalya’ya giden ardından TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’la Ankara’ya geçen ve ziyareti sırasında Erdoğan ve Atalay’la Kıbrıs sorunu ve KKTC ekonomisiyle ilgili görüşmeler yapan Başbakan İrsen Küçük gece yarısına doğru yurda döndü.

Başbakan İrsen Küçük, Ercan Havalimanında yaptığı açıklamada, Antalya ve Ankara’da gerçekleştirdiği temasları hakkında bilgi verdi.

Küçük, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’la görüşme imkanı bulduğunu kaydetti.

Görüşmede gelecek yıllarda izlenecek ekonomik program üzerinde durduklarını aktaran Başbakan Küçük konuyla ilgili şunları söyledi:

“Görüşmemizde 2013-2014-2015 yıllarındaki ekonomik program üzerinde detaylı durduk. Önümüzdeki yıllarda yapılacak olan gerek yatırımlar gerekse ekonomik programın çalışmalarını gözden geçirme yanında bir çok konuları da görüşme imkanımız oldu. Yaklaşık bir buçuk saat kadar süren görüşmede Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Bey’in gelecek hafta Kıbrıs’a gelmesi ve bugünkü görüştüğümüz konuların Kıbrıs’ta da gerek benimle gerekse bakan arkadaşlarla devamı konusunda görüş birliğine vardık”

Ankara Havaalanında İstanbul’dan dönen Türkiye TC Cumhurbaşkanı Abdulah Gül ile de görüşme imkanı bulduğunu da aktaran Başbakan Küçük, Türkiye ziyaretinin kısa ama dolu dolu geçtiğini kaydetti.

Bu arada bu akşam yeniden İstanbul’a gidecek olan Başbakan Küçük, resmi temaslarda bulunmak üzere oradan Strasburg’a geçecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1571 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler