1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERCAN’DA YAPILAN DENETİMLERDE 17 KİŞİ RAPOR EDİLDİ
ERCAN’DA YAPILAN DENETİMLERDE 17 KİŞİ RAPOR EDİLDİ

ERCAN’DA YAPILAN DENETİMLERDE 17 KİŞİ RAPOR EDİLDİ

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, kaçak taşımacılığı önlemeye ve toplu taşımacılığın sağlıklı yapılabilmesini sağlamaya yönelik denetimlerini sürdürüyor

A+A-İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, kaçak taşımacılığı önlemeye ve toplu taşımacılığın sağlıklı yapılabilmesini sağlamaya yönelik denetimlerini sürdürüyor. Bakanlık, Ercan Havalimanı’nda denetim gerçekleştirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, kaçak taşımacılığı önlemek amacı ile Bakanlar Kurulu’nun kararı ile oluşturulan Denetleme Komitesi, sabah saat 06.00’da başlayan denetimlerini öğle saatlerine kadar devam etti.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı açıklamasında şöyle denildi:
“Denetimler sonucunda, 17 araç rapor edildi. Toplam 110 taşımacılık yapan aracın denetlendiği Ercan’da Bakanlık yetkilileri ve polis kaçak taşımacılığa göz açtırmadı. Bölge taksicileri tarafından mutluluk yaratan denetimler sonucunda, bir çok taksici bakanlığa da teşekkür etti. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı İzin Kurulu tarafından yapılan denetim sonucunda, 8 işletme izinsiz araç, 3 mesleki sürüş belgesiz şoför, 2 taksimetre açmayan şoför, 1 taksi levhasını koymadığı için, 1 “B” izinsiz araç, 2 kiralık araba sözleşmesiz olduğu için rapor edildi.
Denetimler, turizm sezonunda artarak devam edecek. Kaçak taşımacılığı önlemek amacı ile, Plan Proje Dairesi Müdürü ve İtiraz Kurulu Başkanı Nazmiye Çelebi Başkanlığındaki Denetleme Komitesi’nde; İzin makamı sekreteri temsilcisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilcisi, Polis Genel Müdürlüğü temsilcisi, Kıbrıs Türk Taksiciler Birliği Temsilcisi, Kiralık Araç İşletmecileri Birliği temsilcisi ve Kıbrıs Türk Kamu Araçları Birliği temsilcisi bulunuyor.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler