1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERCAN’DA İZDİHAM
ERCAN’DA İZDİHAM

ERCAN’DA İZDİHAM

Uzun bayram tatilini değerlendirmek isteyen çok sayıda kişi arifeden itibaren yolculuklarına başladı, Ercan Havaalanı yoğun günler yaşıyor. Bu nedenle arife gününden bu yana Ercan Devlet Havaalanı’nda uzun süredir görülmemiş bir yoğunluk yaşanıyor.

A+A-

 

ARAÇLAR YOLLARA TAŞTI

 

Firuzan NALBANTOĞLU

 

Uzun bayram tatilini değerlendirmek isteyen çok sayıda kişi arifeden itibaren yolculuklarına başladı, Ercan Havaalanı yoğun günler yaşıyor. Bu nedenle arife gününden bu yana Ercan Devlet Havaalanı’nda uzun süredir görülmemiş bir yoğunluk yaşanıyor. KKTC’ye charter seferler yapan şirketler de dahil olmak üzere toplam 6 havayolu şirketi 6 günlük bayram periyodunda toplam 385 uçuş gerçekleştiriyor. En fazla sefer ise İstanbul’a yapılıyor.

Sivil Havacılık Dairesi’nin uçuş listesinden elde ettiği verilere göre; ortalamayı yükselten günlerin başında bayramın birinci günü olan bugün geldi.  En yüksek uçuş sayısına bayram tatiliyle birleşen  29 Ekim Pazartesi günü ulaşılacak. Pazartesi günü Ercan Devlet Havaalanı’nda 79 uçuş gerçekleştirilecek. Pazartesi gününde sonra Ercan’da rutin uçuşlara dönülecek.

 Uçuş listesi incelendiğinde Türkiye’nin birçok noktasına uçulduğu gözlemleniyor. Birçok bölgeden de yurt dışı uçuş bağlantıları yapılıyor. KKTC’den 6 günlük bayram periyodu süresince en fazla uçuş yapılan şehir İstanbul oluyor. Uçuş listelerine göre Ercan ile İstanbul arasında karşılıklı 101 sefer gerçekleştirilecek. Bu seferler Ercan’dan İstanbul’a 53, İstanbul’dan Ercan’a ise 48 kez olacak. Bu sayının içerisinde hem Atatürk Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı var.

Kıbrıslı Türk tatilcilerin yurt dışına, Türkiyeli öğrencilerin de ailelerine gitmek için akın etiği Ercan’da park yerleri de doldu, taştı. Ücretli park yerinde neredeyse yer kalmadı, giriş kapıları kapatıldı. Park yerinde yer bulamayan birçok yurttaş ise araçlarını bölgedeki boş yerlere park etti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler