1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERCAN'DA İLK 'DEĞİŞİM'
ERCANDA İLK  DEĞİŞİM

ERCAN'DA İLK 'DEĞİŞİM'

Ercan Havalimanının ihale yolu ile özel bir şirkete devredilmesinin sonucu ‘DUTY FREE SHOPLAR’ BOŞALTILIYOR Ercan Havalimanı içerisinde bulunan 10 adet Duty Free işletmecisine, henüz ihale anlaşmasının tüm şartları yerine getirilmediği

A+A-

 

 

Ercan Havalimanının ihale yolu ile özel bir şirkete devredilmesinin sonucu

 

‘DUTY FREE SHOPLAR’ BOŞALTILIYOR

 

Ercan Havalimanı içerisinde bulunan 10 adet Duty Free işletmecisine, henüz ihale anlaşmasının tüm şartları yerine getirilmediği halde, yılsonunda boşaltma emri tebliğ edildi.

 

UBP Hükümeti’nin bu güne kadar ortaya koyduğu icraatların en sonuncusu olan, Ercan Havaalanı’nın 25 yıllığına, yap-işlet-devret modeliyle özele devredilmesi ülkenin kanayan yaralarına bir yenisini daha ekledi. Ercan Havalimanı içerisinde bulunan 10 adet Duty Free işletmecisine, henüz ihale anlaşmasının tüm şartları yerine getirilmediği halde, yılsonunda boşaltma emri tebliğ edildi.

Maliye Bakanlığı Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürü Sadık R. Ulupınar’ın imzasını taşıyan tebliğ belgesi, mevcut kira sözleşmelerinin tekrarlanmayacağını kesin olarak belirtirken, kiracıların ise 31.12.2012 tarihinde, dükkânları boşaltmaları gerektiği vurgulanıyor. Verilen tebliğ belgesinde ayrıca, belirtilen tarihte dükkânların boşaltılmaması durumunda, kiracıların işgalci durumuna düşecekleri de vurgulanıyor.

 

 

Bu haber toplam 1587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler