1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERCAN İÇİN TEKLİF KABULÜ BAŞLADI
ERCAN İÇİN TEKLİF KABULÜ BAŞLADI

ERCAN İÇİN TEKLİF KABULÜ BAŞLADI

Geçici teminatın 1 milyon ABD Doları olduğu Ercan ihalesinde, geçici teminat süresi de en az 1 yıl olacak.

A+A-

 

Ercan Havaalanı’nın işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi için açılan ihalede teklif kabulüne bugün başlandı. 90 gün süreyle teklif kabul edilecek ihalede son gün 27 Ağustos saat 10.00 olarak duyuruldu.

Merkezi İhale Komisyonu’nca yürütülecek ihalenin şartnamesi Gelir ve Vergi Dairesi’ne yatırılacak 50 bin TL karşılığında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınabilecek.

Geçici teminatın 1 milyon ABD Doları olduğu Ercan ihalesinde, geçici teminat süresi de en az 1 yıl olacak.

Kuzey Kıbrıs’taki gazetelerde yayımlanan ihale ilanı, Merkezi İhale Komisyonu’nun www.kktcihale.net adresli web sitesinde de yer aldı. Ekler hariç ihale şartnamesinin bir bölümü de web sitesinde yayımlandı.

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Selim Gökbörü, ihale duyurusunun gazetelerde ve web sitesinde yayımlanmasının yeterli olacağını düşündüklerini; zaten bir süredir Türkiye’den bazı firmaların ilgilendiğini ve ihaleyi takip ettiğini söyledi.

İhalenin 27 Ağustos’ta tüm ihaleler gibi web siteleri üzerinden canlı yayında sonuçlandırılacağını ifade eden Gökbörü, her Çarşamba ihalelerin aynı yöntemle değerlendirildiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler