1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ERCAN' ANKARA'DA MASAYA YATIRILDI
ERCAN ANKARADA MASAYA YATIRILDI

'ERCAN' ANKARA'DA MASAYA YATIRILDI

Günübirlik ziyaret için Ankara’ya giden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’la görüştü

A+A-

 

 

Günübirlik ziyaret için Ankara’ya giden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’la görüştü. Görüşmede, iki bakanlığın devam eden projeleri ve Ercan Havalimanı’nın geleceği, hizmetlerin özelleştirilmesi ele alındı.

AA’nın haberine göre, Yıldırım, makamındaki kabulde yaptığı konuşmada, meslektaşı Saner'in günübirlik bir çalışma ziyareti gerçekleştiğini belirterek, bugünkü ziyaretin konusunun iki bakanlık arasında devam eden projelerin 2012 yılı değerlendirmesi ve gözden geçirilmesi olduğunu söyledi. Bakan Yıldırım, diğer bir konunun ise Ercan Havaalanı’nın geleceği ile ilgili buradaki hizmetlerin özelleştirilmesine yönelik hususların görüşülmesi olduğunu ifade etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Saner ise Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı ile iyi bir işbirliği içinde olduklarını dile getirerek, ''Yaptığımız yatırımlarda, sayın Bakanımızın bilgi birikiminin aktarılması, projeleri gerçekleştirmede her türlü imkanın yaratılması adına, görev sürem içerisinde gereğinden fazla bizlerle alakalı olduğunu açıkça ifade edebilirim. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum'' dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 2011 yılında çok ciddi projelere imza attıklarını dile getiren Saner, ''Yolların güvenliği, Ercan Devlet Havalimanının işletme devri ile ihaleye çıkılması noktasında birçok çalışmayı birlikte yürüttük. Maddi kaynak olarak bizi çok ciddi desteklediler'' diye konuştu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler