1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

Management Centre bir sosyal sorumlulumk projesine daha imza atıyor.

A+A-

 

 

Management Centre bir sosyal sorumlulumk projesine daha imza atıyor. Bandabulya’da UNDP PFF’inde katkılarıyla düzenlenecek olan kültürel ve sosyal aktiviteler çerçevesinde The Management Centre (Yöneticilik Merkezi), Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ile beraber yürütülecek olan yeni bir projeyi yürürlüğe koydu.

The Management Centre’in yürüteceği projede, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği  üyelerinden Kuzey Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinde yaşayan 15 katılımcı faydalanacaktır. Proje 13 Ekim- 03 Aralık 2012 tarihleri arasında her Cumartesi 10:00- 12:00 saatleri arasındaBandabulya’da gerçekleşecek.

Proje 13 Ekim Cumartesi günü, Lefkoşa Suriçi Turu ile başlayıp, Heykel (kil) atölye çalışmaları ile devam edecek.

Lefkoşa Suriçi tur programı çerçevesinde katılımcılar; Lokmacı sınır kapısı, Büyükhan, Bedestan ve Selimiye meydanını ziyaret edeceklerdir. Katılımcılar, tarihi Lefkoşa Suriçi mekanlarında ilk kez grup olarak sosyalleşme fırsatına sahip olacaklardır. Tur boyunca yaptıkları gözlemlerçamurla şekillendirme atölyesindeki el becerilerine yardımcı olacak. Çamur malzemesinden yararlanılarak üretilecek çalışmalar yaşadığımız büyük şehirden yakaladığımız küçük detaylardan yararlanılacaktır. 8 haftalık yaratım sürecinde imgeler; her bireye göre değişen farkındalıkla birer nesneye dönüşecektir. Bu dönüşümden oluşacak ürünler 3 Aralık 2012 tarihinde Bandabulya’da sanatseverlerle paylaşılacak.  Bu proje engelleri bireylerin ülkemizde bulunan altyapı eksikliğine rağmen sosyal ve kültürel entegrasyonunu artırmayı hedefliyor.

 

 

 

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler