1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ENGAGE’DE İKİNCİ AŞAMA BAŞLIYOR
ENGAGE’DE İKİNCİ AŞAMA BAŞLIYOR

ENGAGE’DE İKİNCİ AŞAMA BAŞLIYOR

“ENGAGE - Barışa Sen de Katıl Projesi” ikinci aşaması Lefkoşa Ara Bölge’deki Dayanışma Evi’nde 21 Şubat akşamı düzenlenecek halka açık seremoniyle başlıyor

A+A-

 

 

“ENGAGE - Barışa Sen de Katıl Projesi”  ikinci aşaması Lefkoşa Ara Bölge’deki Dayanışma Evi’nde 21 Şubat akşamı düzenlenecek halka açık seremoniyle başlıyor.

Proje uygulayıcılarından The Management Centre (Yöneticilik Merkezi)’nden verilen bilgiye göre,  saat 18.30’da başlayacak seremonide, ENGAGE ekibinin iki liderin özel temsilcileri Sn. Kudret Özersay, Sn. Yorgo Yakovu ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Özel Temsilcisi Sn. Lisa Buttenheim’le gerçekleştirdikleri özel röportajlar da bu törende ilk kez yayınlanacak. Röportajlarda tarafların Kıbrıs’ta barış ve uzlaşı sürecindeki Sivil Toplum’un etkisi üzerinde görüşleri yer alıyor. İlerleyen haftalarda bu röportajlar daha geniş bir kitleyle de paylaşılacak. Gecede ayrıca, adadaki her iki halkın sivil toplumunun politika değişikliği ihtiyacına ait tavsiyeleri ve konuları saptama çabaları destekleyici yenilikçi bir savunma ve lobicilik kampanyası ile tanıtılacak

Yeni ENGAGE II Projesi, Kıbrıs’ta takımların sosyal konularda birlikte çalışarak buna uygun lobi faaliyeti yürütecek olan Aktif Diyalog Ağı serileri başlatarak çalışma alanını genişletmeyi amaçlıyor. Program aktif vatandaşlık medya kampanyası yürütecek ve “ENGAGE On the Move” isimli bilgilendirici taban kampanyasının parçası olarak çok sayıda sosyal etkinliğe katılacak. Gecede Küçük Hibe Programı’nın ikinci aşaması de tanıtılacak, ayrıntıları törende çizilecektir.

Projenin iki yıla yayılan etkinliklerinin bütçesi 471,000 EURO olarak belirlendi. The Management Centre ve NGO Support Centre tarafından uygulanan projenin sponsorluğu ise UNDP-ACT tarafından sağlanıyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 863 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler