1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'END GAME' NEDİR?
END GAME NEDİR?

'END GAME' NEDİR?

CTP Lideri Yorgancıoğlu: “End Game (Son Oyun) ifadesine açıklık getirilmeli” Cumhuriyetçi Türk Partisi/Birleşik Güçler (CTP/BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Osman Ertuğ

A+A-

 

 

CTP Lideri Yorgancıoğlu:

“End Game (Son Oyun) ifadesine açıklık getirilmeli”

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi/Birleşik Güçler (CTP/BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Osman Ertuğ’un “End Game (Son Oyun) ifadesi artık somutlaşmış bir gerçek” söylemine açıklık getirmesini istedi. Yorgancıoğlu, Eroğlu’nun bu konuya açıklık getirmesinin halka karşı görevi olduğunu vurguladı.
Yorgancıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “End Game” Kıbrıs sorununa Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde çözüm sonucunda elde edilecekse, “bunun zaten liderlerin görevi olduğunu” kaydederek, “Bu konuda herhangi bir sorun yoktur. Ancak kasıt, çözüm dışında bir sonuç ise Sayın Eroğlu’nun bu anlamdaki ‘End Game’in ne olduğunu halkımıza anlatması gerekmektedir” dedi.
“Söz konusu ‘End Game’den kasıt; çözümsüzlük koşulları ise sorunu çözmek için çalışma yaparken çözümsüzlük koşullarını hayal etmek ne kadar doğrudur?” sorusunu soran Yorgancıoğlu, böyle bir durumda BM’nin çıkan sonuçtan hangi tarafı sorumlu tutacağı sorusunu ikinci soru olarak ortaya koydu.

“KIBRIS TÜRK HALKI HER ŞEYİ BİLMELİ”

 

Özkan Yorgancıoğlu, “Bu koşullarda Kıbrıs Türk halkını bekleyen olumlu veya olumsuz gelişmeler nelerdir” ifadesini kullanarak, Kıbrıs Türk halkının bütün bunları bilmeye hakkı olduğuna dikkat çekerek açıklamsında şu ifadelere yer verdi:

“ Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik olarak Ocak ayı zirvesinin hazırlıkları sürerken Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Sayın Osman Ertuğ son günlerde moda olmuş ‘End Game somutlaştı’ sözünü yeniden gündem yaptı.

‘End Game’   Kıbrıs sorununun BM gözetiminde çözümü sonucunda elde edilecekse bu zaten liderlerin görevidir. Bu konuda herhangi bir sorun yoktur. Ancak kasıt çözüm dışında bir sonuç ise sayın Eroğlu bu anlamdaki ‘End Game’in’ ne olduğunu halkımıza anlatması gerekmektedir.

Söz konusu ‘End Game’ den kasıt çözümsüzlük koşulları ise sorunu çözmek için çalışma yaparken çözümsüzlük koşullarını hayal etmek ne kadar doğrudur.?

Böylesi bir durumda Birleşmiş Milletler bu sonuçtan hangi tarafı sorumlu tutacaktır?.

Bu koşullarda Kıbrıs Türk halkını bekleyen olumlu veya olumsuz gelişmeler nelerdir?

Kıbrıs Türk halkının bütün bunları bilmeye hakkı vardır.

Yoksa her fırsatta ‘End Game’ den bahsetmek, BM’nin ‘sürecin çöktüğü’ gibi bir açıklaması hayalleri üzerine senaryolar kurmak, Kıbrıs Türk halkının yararına bir şey değildir.

Cumhurbaşkanı Sayın Eroğlu bu gemiye sahipleri adına kaptanlık yapıyorsa eğer, geminin rotasını nereye çevirdiğini sahiplerine, yani halkına söylemek zorundadır”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler