1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EN FAZLA YAĞIŞ KARPAZ'DA
EN FAZLA YAĞIŞ KARPAZDA

EN FAZLA YAĞIŞ KARPAZ'DA

“Zaferburnu 54; Tatlısu 50; Çayırova 45; Kalkanlı 36; Esentepe 35; Dipkarpaz 28; Akdeniz 24; Çamlıbel 22, Boğaz 18; Alevkaya 16.”

A+A-

 

Yeni yıla yağmurla giren KKTC’de, en fazla yağışı Karpaz bölgesi aldı.

Meteoroloji Dairesi Müdürü Fehmi Oktay,  dün ve bu sabah tespit edilen yağış miktarlarına göre, en fazla yağış Zaferburnu’nda metrekareye 54 kilogram olarak düşerken, en az yağmuru Alevkaya bölgesinin aldığını belirtti.

Yarından itibaren hava sıcaklığının biraz artacağını, ancak sabah saatleri iç kesimlerde don olayı görüleceğini belirten Oktay, Perşembe akşam saatlerinden itibaren ise bölgenin yeni bir soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini kaydetti.

YAĞIŞ MİKTARLARI…

Oktay, bazı bölgelerde metrekareye düşen yapış miktarlarını şöyle açıkladı:

“Zaferburnu 54; Tatlısu 50; Çayırova 45; Kalkanlı 36; Esentepe 35; Dipkarpaz 28; Akdeniz 24; Çamlıbel 22, Boğaz 18; Alevkaya 16.”

SICAKLIK BİRAZ ARTACAK... PERŞEMBE YENİ BİR YAĞIŞLI HAVA

Meteoroloji Dairesi’nin son tahminlerine göre, yarından itibaren bölgenin alçak basınç sistemi, Perşembe akşamından itibaren ise yeni bir soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altında kalması bekleniyor.

PERŞEMBE’DEN İTİBAREN YAĞMUR BEKLENİYOR

Buna göre yarın ve Çarşamba günleri hava açık ve az bulutlu olacak, sabah saatleri iç kesimlerde hafif don olayı görülecek. Perşembe akşam saatlerinden 9 Ocak’a kadar ise hava, bazı günler hafif bazen de gök gürültülü sağanak yağmurlu geçecek.

Hava sıcaklığı, periyodun ilk günlerinde biraz artacak ancak yağışla birlikte Cuma gününden itibaren azalacak. En yüksek hava sıcaklığı, iç kesimler ve sahillerde 14 - 17 derece dolaylarında seyredecek.

Rüzgar, ilk günlerde batı ve kuzeybatı yönlerinden hafif, zamanla orta kuvvette, diğer günlerde ise genellikle güney ve batıdan orta, yer yer kuvvetli, Cumartesi kısa süre fırtınamsı esecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler