1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EN FAZLA TOZ LEFKOŞA'DA
EN FAZLA TOZ LEFKOŞADA

EN FAZLA TOZ LEFKOŞA'DA

Çevre Koruma Dairesi, toza karşı hassasiyeti olan kişiler ile yaşlı ve çocukları zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyardı

A+A-

 

Çevre Koruma Dairesi, toza karşı hassasiyeti olan kişiler ile yaşlı ve çocukları zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyardı.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, KKTC’yi dünden itibaren etkisi altına alan toz fırtınası bugün de devam ediyor.

Açıklamada, Çevre Koruma Dairesi Hava Kalitesi Ölçüm Ağından elde edilen sonuçlara göre, son 24 saatte çapı 10 mikrometreden küçük partiküler madde konsantrasyonunun saatlik ortalamasının Lefkoşa Bedrettin Demirel Caddesi’nde 536 µg/m³ ( mikrogram / metreküp), Lefkoşa Küçükkaymaklı’da 421 µg/m³, Gazimağusa’da 232 µg/m³, Girne’de 222 µg/m³ , Teknecik’te 264 µg/m³ ve Güzelyurt’ta da 214 µg/m³ olarak tespit edildiği bildirildi.

Havanın ancak yağmurla temizleneceği ifade edilen açıklamada, Hava Kalitesi Ölçüm Ağı’ndan elde edilecek değerlerin normal değerlere gelmesi halinde yeni bir duyuru yapılarak kamuoyuna iletileceği de belirtildi.

Açıklamada, hava kalitesi ile ilgili bilgilerin www.cevre.gov.ct.tr adresinden takip edilebileceği kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler