1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EN BÜYÜK SORUN PRİMLER
EN BÜYÜK SORUN PRİMLER

EN BÜYÜK SORUN PRİMLER

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Yönetim Kurulu, Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret etti.

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Yönetim Kurulu, Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret etti.

BES Başkanı Savaş Bozat ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, 15 Ekim’de oluşturdukları Yönetim Kurulunu takdim ederek, Başbakan’a belediyelerde yaşanan sıkıntıları aktarmak çözüm için fikir alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi.

Bozat, belediyelerde yaşanan en önemli sorunun Sosyal Sigorta primlerinin yatırılmaması olduğunu belirterek, “Bu sorun dünkü bugünkü değil geçmiş yıllardan başlayan bir aksaklıktır” dedi.

Uzun yıllardır devam eden bu sorunu kimsenin çözmeye çalışmadığını, dolayısıyla belediye çalışanı binlerce kişinin sosyal güvencesiz yaşadığını kaydeden Bozat, belediye çalışanlarının yatırımları yapılmaması nedeniyle büyük bir huzursuzluk içerisinde olduğunu vurguladı.

Bozat, belediyelerin trilyonlarca borcu olduğunu ve içinde bulunulan durumun kendi sınırlarını aştığını dile getirerek, Küçük’ün olaya bakış açısını öğrenmek ve fikirlerini dinlemek için ziyaret ettiklerin kaydetti.

Bozat, BES’in örgütlü olduğu 8 belediyeden sadece Tatlısu Belediyesinin yatırımlarını yasanın emrettiği şekilde yaptığını anlattı.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük ise, BES’in yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek, sendikaların vazgeçilmez olduğunu söyledi.

İşyerlerinin başarısının oradaki sendikayla doğru orantılı olduğunu belirten Küçük, sendikal hareketlerin çalışanları motive etmesi açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Küçük, ilgili kurumlarla görüşüp belediyelerin sorunlarının çözümüne ne şekilde destek verileceğinin belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 640 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler