1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EN BÜYÜK HEDEF ONKOLOJİ HASTANESİ
EN BÜYÜK HEDEF ONKOLOJİ HASTANESİ

EN BÜYÜK HEDEF ONKOLOJİ HASTANESİ

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, 2011 yılında sağlık alanında yapılan çalışmaları değerlendirdi, 2012 için hedeflerini anlattı.

A+A-

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, 2011 yılında sağlık alanında yapılan çalışmaları değerlendirdi, 2012 için hedeflerini anlattı.

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne 2’nci bir anjiyo masası alınması, bu ay itibarıyla 140 açık kalp ameliyatı yapılması, geçmişte her hafta tedavi için yurtdışına gönderilen ve yüzlerce olan hasta sayısının hemen hemen sıfıra düşmesinin sağlık alanında 2011’e damgasını vuran olaylar olduğunu söyledi.

 

Kaşif, 2012 için en büyük hedeflerinin; beklenen Onkoloji Hastanesi’nin tamamlanması, Lefkoşa’ya yeni bir hastanenin temellerinin atılması, temelleri atılan İskele Sağlık Ocağı’nın tamamlanması ve Dipkarpaz yakınlarında buna benzer bir sağlık ocağı yapılması olduğunu kaydetti.

 

2011 yılında sağlık alanında insanlara tam olarak hiçbir sıkıntı hissettirilmediğini söylemenin mümkün olmadığını, ancak sıkıntılar olmasın karşın, bunları azamiye indirdiklerine inanç belirten Sağlık Bakanı Kaşif, “2012’ye girerken ayni düşünceyle hareket ediyoruz. Dünyayı saran ve ülkemizi de etkileyen bir ekonomik açmaz var. Buna rağmen Türkiye’nin de desteğiyle bilhassa sağlıkta daha iyi, daha güzel hizmetlerin verilebilmesi için insanlarımızın, hizmet aldıkları yerde daha huzurlu olabilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Tabi ki; sadece hizmet alanların değil, hizmet verenlerin de ayni şekilde huzurlu ve rahat, mutlu olması lazım ki daha iyi hizmet sunsunlar. 2012, tüm yaşantımıza, tüm insanlara, tüm dünyaya inşallah sağlık ve mutluluk getirir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler