1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Emri kim verdi?
Emri kim verdi?

Emri kim verdi?

Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın adaya geldiği önceki gün yaşanan ‘polis şiddeti’ geride birçok yaralı ve tutuklunun yanı sıra akıllarda da ‘emri kim verdi’ sorularını bıraktı. Önceki gün öğle saatlerinde Genel Merkezleri

A+A-

YENİDÜZEN BUGÜN MANŞETTE VERDİĞİ HABERİNDE SORDU:

Emri kim verdi?

 

Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın adaya geldiği önceki gün yaşanan ‘polis şiddeti’ geride birçok yaralı ve tutuklunun yanı sıra akıllarda da ‘emri kim verdi’ sorularını bıraktı.

 

Önceki  gün öğle saatlerinde Genel Merkezleri’ne astıkları pankarta polis tarafından müdahale edilen ve ardından da KTHY Eylem Çadırı önündeki protesto sırasında polis tarafından darp edilerek yaralanan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, polisin ‘Emir büyük yerden’ diyerek müdahale ettiğini ifade etti.

 

KAPTAN: “ELÇİLİKTEN DE BÜYÜK BİR YERDEN…”

KTHY Çadırı önündeki polis müdahalesinde ciddi şekilde yaralanan Ahmet Kaptan, bir anda üzerine gelen polisin karın boşlukları ve göğsüne defalarca vurduğunu, yere düştüğü halde darbın devam ettiğini ifade etti.

“Polise bunların nesi suçtur diye sorduğumuz zaman, ‘Sayın Başkan emir büyük yerdendir’ dediler. ‘Büyük yer neresidir, Elçilik midir diye ’ diye sorduğumuz zaman, ‘Daha da büyüktür’ diyor” şeklinde konuşan KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, polisimize ‘büyük büyük yerlerden’ emir geldiğini ileri sürdü.

 

 

SOYGÜR: “GEREKÇE NE BİLMİYORUM, EMİR BÜYÜKMÜŞ…”

Polisin KTAMS Merkez Binası’na müdahalesinde gözaltına alınan BES Genel Sekreteri Ayça Soygür Çıralı, polisin bir anda kendisini kolundan tutarak dışarı götürdüğünü, dışarıda da kolunu başka bir polise teslim ettiğini belirtti.

“Neden ve nereye götürüldüğümü bilmeden sürüklendim” diyen Ayça Soygür, polisin kendisine ‘Emir içeriden geldi’ dediğini de ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler