1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EMNİYET KEMERİ' YASASI İÇİN PANKARTLI EYLEM
EMNİYET KEMERİ YASASI İÇİN PANKARTLI EYLEM

'EMNİYET KEMERİ' YASASI İÇİN PANKARTLI EYLEM

Trafik Kazalarını Önleme Derneği, arka koltuklara da emniyet kemeri zorunluluğu getiren Emniyet Kemeri Yasa Tasarısı’nın Meclis’te bekletilmesini protesto amacıyla eylem yaptı

A+A-Trafik Kazalarını Önleme Derneği, arka koltuklara da emniyet kemeri zorunluluğu getiren Emniyet Kemeri Yasa Tasarısı’nın Meclis’te bekletilmesini protesto amacıyla eylem yaptı.

Tasarının ekim ayından beri Meclis’te yasalaşmayı beklediğini yineleyen dernek, “Kemer Yasası Mecliste Bekletilerek Ölümlere Davetiye Çıkarılıyor” ve “Bebekler Yolda Ölüyor Kemer Yasası Mecliste Bekletiliyor” yazılı pankartları Dereboyu ile Bakanlıklar Kavşağı’na astı.

Aracın arka koltuğuna oturan herkesin emniyet kemeri takmasını zorunlu kılan tasarı, bebeklerin mutlaka bebek koltuğunda ve bağlı taşınmalarını da hükme bağlıyor.

Dernek Başkanı Dr. Mehmet Z. Avcı yazılı açıklamasında, KKTC’deki ölümlü kazaların çoğunun çarpmadan değil çarpma sonrası savrulmadan kaynaklandığına dikkat çekerek, tasarının yasalaşması için tüm milletvekillerini göreve çağırdı.

 

 

Bu haber toplam 667 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler