1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EMNİYET KEMERİ YASASI' İÇİN BOZER'E MEKTUP
EMNİYET KEMERİ YASASI İÇİN BOZERE MEKTUP

'EMNİYET KEMERİ YASASI' İÇİN BOZER'E MEKTUP

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD), “Emniyet Kemeri Yasası’nın mecliste bekletilmesi ile ilgili Meclis Başkanı Hasan Bozer’e bir mektup gönderdi.

A+A-

 

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD), “Emniyet Kemeri Yasası’nın mecliste bekletilmesi ile ilgili Meclis Başkanı Hasan Bozer’e bir mektup gönderdi.

 

TKÖD Başkanı Dr. Mehmet Zeki Avcı’nın  Hasan Bozer’e gönderdiği mektubun tam metni şöyle;

 

Sn. HASAN BOZER

CUMHURİYET MECLİSİ BAŞKANI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ,

 

 

Trafik kazalarında can kurtarıcı etken olacak “Emniyet Kemeri Yasası”

Ekim 2011 den beri Cumhuriyet Meclis’inde görüşülmeyi beklemektedir.

 

Başbakanlığın tarafımıza gönderdiği 28.03.2012 tarihli ve

BBK.0.00-28-12/1461 sayılı yazıda Başbakanlık olarak 27.03.2012 tarihinde anılan Yasa Tasarısının Cumhuriyet Meclis’inde ivedilikle görüşülmesi talebinde bulunulduğu belirtilmektedir.

 

Yasanın içeriğinde, emniyet kemerinin sadece ön koltukta değil, tüm koltuklarda kullanılması ve araçlarda Çocuk Koruma Sistemlerinin kullanımının zorunlu kılınarak bir kaza halinde araçtaki tüm insanların ve tabii ki bebeklerin de korunması amaçlanılmıştır.

 

Ülkemizde meydana gelen ölümlü kazaların birçoğunda ölüm, çarpmadan dolayı değil, çarpma sonrası savrulmadan alınan darbelerden meydana gelmektedir.

 

Trafik Kazalarında bebeklerin de canını kurtarmayı amaçlayan “EMNİYET KEMERİ”  Yasasının, sizlerin gerek makam, gerekse mesleki olarak hassasiyetleriniz ve öncelikleriniz arasında olduğu inancında olduğumuzdan konuyu bir defa daha bilgilerinize arz ederiz.

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler