1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Emlak sahiplerinin mağduriyetleri giderilmiyor"
"Emlak sahiplerinin mağduriyetleri giderilmiyor"

"Emlak sahiplerinin mağduriyetleri giderilmiyor"

KITSAB Onursal Başkanı ve Necati Özkan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Necati Özkan, emlak sahiplerinin mağduriyetini giderecek yasal düzenlemelerin yıllardan beri yapılmamasının kanayan bir yara olduğunu belirtti.

A+A-

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Onursal Başkanı ve Necati Özkan Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Necati Özkan, KKTC’de emlak sahiplerinin her geçen gün artan mağduriyetini giderecek yasal düzenlemelerin yıllardan beri yapılmamasının kanayan bir yara olduğunu belirtti.

En önemli sorunlardan birinin kiracı-mal sahibi ilişkileri olduğunu belirten Özkan, kira mukavelelerine rağmen özellikle KKTC vatandaşı olmayan kiracılar konusunda devlet güvencesi olmadığına işaret etti.  

Özkan yaptığı yazılı açıklamada, kira mukavelenamesine aykırı olmasına rağmen, kiracının kiraladığı işyeri veya dairenin mal sahibinin bilgisi dışında bir başkasına kiralandığını ifade ederek, ,işgalcilere karşı polis tarafından hiçbir yasal önlem alınmadığını topun mahkemelere atıldığını savundu.

Mahkemelerde davaların erteleme üstüne erteleme aldığını da belirten Özkan, aradan yıllar geçtiğini, mal sahibinin mağduriyetinin arttıkça arttığını, kira alacaklarının da biriktikçe biriktiğini ifade etti.

Özkan, “Bu konuda başta Meclis ve hükümet olmak üzere; adli ve emniyet makamlarını göreve davet eder, haksızlıklara son vermelerini bekleriz.” ifadelerini kullandı.
 

Bu haber toplam 1177 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler