1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘EMLAK MAĞDURLARI’ EVLERİNİN SATILMASININ DURDURULMASINI İSTEDİ
‘EMLAK MAĞDURLARI’ EVLERİNİN SATILMASININ DURDURULMASINI İSTEDİ

‘EMLAK MAĞDURLARI’ EVLERİNİN SATILMASININ DURDURULMASINI İSTEDİ

Kendilerini “emlak mağduru” olarak nitelendiren bir grup İngiliz ve Kıbrıslı Türk, evlerinin müzayede ile satılacağını duyurarak, 6 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan müzayedenin engellenmesini istediler

A+A-Kendilerini “emlak mağduru” olarak nitelendiren bir grup İngiliz ve Kıbrıslı Türk satın aldıkları evleri yapan şirketin borcuna karşılık evlerinin müzayede ile satılacağını duyurarak, 6 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan müzayedenin engellenmesini istediler.

Pauline Read sözcülüğünde Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Lokalinde bir basın toplantısı düzenleyen grup, yaşadıkları sorunları anlatarak özellikle Gary Robb’un ilişkisinin olduğu şirketle ilgili eleştirilerde bulundu ve mağduriyetlerini dile getirdi.

Başlarına geleni banka, inşaatı yapanlar ve arsa sahibinin önceden tasarladığına inandıklarını dile getiren grup, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın da 2009 yılında Akfinans Bank’ın Direktörü olarak olaya taraf olduğunu iddia ettiler.

Konuyla ilgili olarak birçok KKTC makamında girişim yaptıklarını ancak olumlu bir netice alamadıklarını savunan grup, İçişleri Bakanlığı’ndan da yardım talebinde bulunduklarını ve benzer 900 dosya bulunduğunu, evlerin tümünün Temmuz Ağustos aylarında açık artırmayla satılacağının kendilerine söylendiğini iddia ettiler.

Gary Robb’la ilgili İngiliz mahkemesindeki süreç hakkında bilgiler de veren ve Robb’ın suçlanmakta olduğunu anımsatan grup, Robb’un parasına el konularak borcunun ödenmesini de istediler.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de basın toplantısında hazır bulundu.
Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler