1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EMİROĞLULARI: ŞERİATÇILAR FİNK ATIYOR
EMİROĞLULARI: ŞERİATÇILAR FİNK ATIYOR

EMİROĞLULARI: ŞERİATÇILAR FİNK ATIYOR

Mecliste konuşan TDP Milletvekili Emiroğluları, çeşitli örnekler vererek, "şeriatçıların ülkede istediği gibi fink attığını" söyledi

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde TDP Gazimağusa Milletvekili Mustafa Emiroğluları da Büyükkonuk bölgesine petrol dolum tesisi kurulmasını eleştirdi.

Naylon poşet ve plastik sandalye kullanımına bile izin verilmeyen bir eko gün etkinliği düzenlenen bölgede petrol dolum tesisi kurulmasını çok manidar bulduğunu söyleyen Emiroğluları, “hükümetin icraatları” konulu konuşmasında, petrol dolum tesisi kurulmasında çevresel sakınca bulmayan ÇED raporuna inanmadığını kaydetti.

Büyükkonuk Belediye Başkanı’nın bölgeye ekonomik katkısı olacağını söylediği tesisin çok manidar olacağını kaydeden Emiroğluları, tesise karşı her türlü eyleme destek vereceklerini ifade etti.

Emiroğluları, yapılanlara hep beraber karşı durmak gerektiğini kaydederek, ülkede “kara çarşaf, dini istismar ve şeriat zihniyetinin uygulanmaya çalışıldığını” savundu. Emiroğluları, bu zihniyetin bir gün Atatürk’ü bile yargılayacağı endişesi taşıdığını ifade ederek, yaşananları laikliğe karşı işler gördüğünü belirtti.

Aydın, ilerici, gelişmiş ve medeni Kıbrıs Türk halkının bu halini şeriata ve dinciliğe bırakamayacağını, ülkenin Irak olamayacağını kaydeden Mustafa Emiroğluları, “çürümüş beyinlerin uygulamalarına bazı çevrelerin, bazı menfaatler ve koltuk uğruna teslim olunduğunu” savundu.

“ŞERİATÇILAR FİNK ATIYOR”

TDP Gazimağusa Milletvekili Emiroğluları, çeşitli örnekler vererek, “şeriatçıların ülkede istediği gibi fink attığını ve istedikleri yeri de UBP sayesinde aldığını” ifade ederek, “Yüreğim yanıktır” dedi.

Yardım yapılıyor diye bazı spor tesislerin adının değiştirilmesini de eleştiren Emiroğluları, devletin bu tesislere sahip çıkmasını ve kurumsallaşmaya önem verilmesini istedi. Serdarlı Spor Kulübü’nün tribün için bakanlığa başvurmasını isteyen Emiroğluları, “Ülkemize, değerlerimize sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler