1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EMİROĞLULARI: 'ÖZELLEŞTİRME'Yİ GERİ ÇEKİN
EMİROĞLULARI: ÖZELLEŞTİRMEYİ GERİ ÇEKİN

EMİROĞLULARI: 'ÖZELLEŞTİRME'Yİ GERİ ÇEKİN

Meclis Genel Kurulu’ndan son gündem dışı konuşmayı, “Hükümet İcraatları” konusunda TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları yaptı.

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu’ndan son gündem dışı konuşmayı, “Hükümet İcraatları” konusunda TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları yaptı.

Emiroğluları, Geçitköy Barajı’nın temel atma töreni konusunda basılan yanlış davetiyeyi gündeme getirerek “Bu işi yapamıyorsanız görev almayınız. Şu anda seçime gitseniz yüzde 20 oy almazsınız. Süreniz azaldık sonra bu ülkeniz bütün mekanizmalarını darmadağın ediyorsunuz” iddiasında bulundu.

Özelleştirme Yasası ile aslında devletin satılığa çıkarıldığını söyleyen Emiroğluları, ülkede işsizliğin diz boyu olduğunu, ekonomik sıkıntıların hat safhada olduğunu belirtti.

Elektrik konusuna da değinen Emiroğluları, AKSA şirketinden ne kadar garantili elektrik alımı yapıldığının açıklanmasını istedi.

Emiroğluları, görüşmelerde sona gelinmediğini, ne Cumhurbaşkanı’nın ne de Türkiye’nin görüşmelerden kaçamayacağı görüşünü dile getirdi.

Ülkede devlet, meclis, kurumlar olmasına karşın yaşanan rüşvetler nedeniyle ahlaksızlığa doğru gidildiğini ve buna kimsenin “dur” diyemediğini ifade eden Emiroğluları, Dış Türklere yönelik olarak hizmet alımı amacıyla çıkarılan ödeneği eleştirdi.

Dolum tesisleri konusundaki hükümetin tutumunu eleştiren Emiroğluları, 200 dönüm arazi verilecek olmasına karşın, bölgede 2 bin dönüm arazinin zarar göreceğini iddia etti.

“Bir yol tuttuysanız ve ‘Biz sizi Türkiye’ye bağlayacağız’ derseniz bunu açıkça çıkıp halka söyleyeceksiniz” diyen Emiroğluları, yıllardır Makarios’un ve Yunanistan’ın yapamadığının hükümet eliyle yapılmakta olduğunu savundu.

Emiroğluları, hükümete Özelleştirme Yasası’ndan vazgeçme çağrısını yineledi.

İnönü köyünde yapılan kırsal kesim arsa dağıtımında haksızlık yapıldığını ve TDP’li olan bir gence arsa verilmediğini ifade ederek bu konuda bilgiler aktaran Emiroğluları, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na bu konuyu düzeltme çağrısında bulundu ve aksi takdirde konuyu çok daha fazla büyüteceğini vurguladı.

Emiroğluları “Bu toplumun varlıklarını kimseye kaptırma hakkımız yoktur. Kıbrıs konusunun da süreceğine inanıyorum. Bu şekilde düşünerek siyaset yapmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

Emiroğluları’nın konuşmasının ardından Genel Kurul bugünkü çalışmasını tamamladı.

Meclis Genel Kurulu bundan sonraki toplantısını 2 Nisan Pazartesi günü yapacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 598 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler