1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Emingil ikilisi zirveyi bırakmadı
Emingil ikilisi zirveyi bırakmadı

Emingil ikilisi zirveyi bırakmadı

2018 KKORD Off Road Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı “1.Ahmet Altındağlı Off Road Yarışı” gerçekleştirildi

A+A-

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2018 KKORD Off Road Şampiyonası’nın ikinci yarışı yapıldı. “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla organize edilen Off Road Şampionası’nda ikinci yarış, derneğin eski yöneticilerinden merhum Ahmet Altındağlı anısına gerçekleştirildi.

 

İlk yarıştaki gibi ikinci yarışta da Emingil ikilisi

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda hazırlanan hızlı ve keyifli parkura üçer kez çıkan yarışmacılar 4 sınıfta birinci olmak için yarıştılar. 3 etapta da en iyi dereceleri elde eden Burak Emingil - Emin Emingil ikilisi genel klasmanda ve Sınıf 1’de ilk sırada yer alan ekip oldular. Sezonun ilk yarışında da zirvede yer alan ikili, art arda ikinci yarışlarını kazanmayı başardılar. Yine ilk yarışta olduğu gibi ikinci yarışta da ikinci olan ekip Yusuf Hüdan-Tuğkan Hüdan ikilisi oldu. İkili Sınıf 3’te ilk sırada yer alan ekip oldu. Günün üçüncüsü ise Argun Çağıl-Gökberk Çağıl ikilisi oldu.

 

Diğer sınıf birincileri

Sınıf 2’de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi, Sınıf 4’te ise Yusuf Tosun-Mustafa Tosun ikilisi ilk sırada yer alan ekipler oldular. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin yanı sıra; Sağlık Bakanlığı, İtfaiye Müdürlüğü Güven Sigorta, Bigibox, KKOK, J&J Construction, Sonay Construction, Özdoğuş Yapı Market, Radyo Enerji, Galif Meyhanesi, Koyuncu Ticaret, Salise-Vasfi Akmandor, Alayköy Belediyesi ve Senova Mobilya’nın destekleri ile yapılan yarışta dereceye girenlere ödüllerini KKORD Başkanı Hakan Kofalı, KYOFF Başkanı Hakan Denizalp, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve merhum Ahmet Altındağlı’nın eşi Çilem Altındağlı takdim etti.

off-road-dereceler.jpg

 

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler