1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EMEKLİLER SOKAĞA İNMEYE HAZIR
EMEKLİLER SOKAĞA İNMEYE HAZIR

EMEKLİLER SOKAĞA İNMEYE HAZIR

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi: “Sokağa inmeye hazırız” Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi, sigortalıların emeklilik yaşını yükselten yasa nedeniyle hükümeti eleştirerek, “Artık yeter… Sokağa inmeye hazırız” dedi. Eme

A+A-

 

 

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi:

“Sokağa inmeye hazırız”


 

 

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi, sigortalıların emeklilik yaşını yükselten yasa nedeniyle hükümeti eleştirerek, “Artık yeter… Sokağa inmeye hazırız” dedi.
Emekli Mücahitler Derneği Başkanı Mehmet Salih Direktör, GKK Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü, GKK emekli Subaylar Derneği Alper Önel, Emekliler Cemiyeti Genel Başkanı Mustafa Tolga, Polis Emeklileri Derneği Başkanı Öncel Üney ve Vakıflar ve Din İşleri Emeklileri Derneği Başkanı Derviş Coşkuner imzasını taşıyan Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi açıklamasında, başta sendikalar olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerinin ortak bir zeminde buluşarak hükümetin iktidardan gitmesini sağlaması gerektiği kaydedildi.
Halkın yaşadığı ekonomik zorluklara değinilen ve hükümetin uygulamaları eleştirilen açıklamada, “İktidara gelirken halkımıza refah ve mutluluk vaat eden UBP, iktidara geldikten sonra tam tersi davranışlarla toplumun önemli bir bölümünü bunalıma sokmuştur” denildi.

“HÜKÜMET GİDENE KADAR EYLEM YAPILMALI”

 

Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi açıklamasında, emekli maaşlarından vergi kesmek için mecliste sabahlayan iktidarın, dün akşam bir kez daha sabahladığını ve bu kez sigortalı çalışan ve sigorta emeklilerinin boğazını sıktığı savunularak “Kendi çıkar düzenleri devam etsin, birilerinden aferin alsınlar diye daha ne kadar küçülecekler merak ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
Artık iki saatlik eylemler yerine, bitene kadar, hükümet gidene kadar eylem yapılması gerektiği belirtilen açıklamada, halka ve sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunuldu; emeklilerin sokağa inmeye hazır olduğu; yanlarında yer alacaklarla sonuna dek yürüneceği kaydedildi.
Açıklamada, “Hükümet az az, eziyetle bizlerin canını, çocuklarımızın geleceğini yok edeceğine, bizler mücadele ederek bu ekibi yok edelim. Bunu başaramazsak bile tarihe not düşelim ki bu hükümet KKTC’nin gelmiş geçmiş en beceriksiz, en başarısız, en emek düşmanı ve en kötü hükümetidir” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler