1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EMARELERE EL KONULDU
EMARELERE EL KONULDU

EMARELERE EL KONULDU

Akıncılar sakini Coşkun Alaslan’ın Dali’de “tehlikeli sürüş” yaptığı iddiasıyla peşine düşen ve sınır ihlali yaparak Kuzey’e geçen 3 Kıbrıslı Rum polis, para cezasıyla serbest bırakıldı. 1 Ekim Pazartesi günü mahkemeye çıkar

A+A-

 

 

Akıncılar sakini Coşkun Alaslan’ın Dali’de “tehlikeli sürüş” yaptığı iddiasıyla peşine düşen ve sınır ihlali yaparak Kuzey’e geçen 3 Kıbrıslı Rum polis, para cezasıyla serbest bırakıldı.

1 Ekim Pazartesi günü mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 1 gün tutukluluk alınan sanık 1 Antonis Antonious, sanık 2 Savvas Savva ve sanık 3 Christodulas Anastasıou dün ilk önce Askeri Mahkemeye ardından Sivil Mahkemeye götürülerek yargılandı.

Sanıklar “Birinci derecede askeri bölgeyi ihlal etme”, “Yetkili makamlardan izinsiz KKTC’ye giriş yapmak” suçlarından Askeri Mahkeme’de 10’ar bin TL para cezasına çarptırıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde ise sanık Antonis Antonious ile sanık Savvas Savva “Kanunsuz tabanca ithal, tasarruf ve taşıma” suçlarından 6’şar bin TL para cezasına çarptırılırken, sanık Christodulas Anastasıou sadece “darp ve “ciddi darp”dan kefalete bağlandı. Ama her üç sanık “darp” suçundan dolayı “2 yıl boyunca sulh ve sükuneti korumak şartıyla 5’er bin TL kefalet senedi imzalayarak serbest kaldı.

Ayrıca sanıkların tasarrufundaki motor, araba ve silahlar dahil emarelere mahkeme el koydu.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’DE!

 

 

 

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler