1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Elveda derken
Elveda derken

Elveda derken

Yıllarca Gönyeli’nin başarılarına tanık olan Gönyeli Stadı’nda bu kez tamam mı, devam mı düşüncesiyle gittim. Maçta Gönyeli galip gelirse belki diyecek ama Düzkaya’yı da tamamen ateşin içerisine atacak. Düzkaya galip gelirse Gönyeli Süpe

A+A-

 

 

 

Yıllarca Gönyeli’nin başarılarına tanık olan Gönyeli Stadı’nda bu kez tamam mı, devam mı düşüncesiyle gittim. Maçta Gönyeli galip gelirse belki diyecek ama Düzkaya’yı da tamamen ateşin içerisine atacak. Düzkaya galip gelirse Gönyeli Süper Lig’e nokta koyacak.

Maçın sonucunda da Gönyeli 3-1 mağlup olunca Süper Lig’e veda etti.

Düzkaya ise bu galibiyetle derin bir nefes aldı. Son iki haftası oynanacak olan ligimizde Düzkaya’nın işinin kolay olmadığını düşünüyorum.

Havanın ve sahanın çok güzel olduğu bir ortamda oynanan maça gelince.

Gönyeli tüm yabancılarını göndermiş, tamamen kendi özüne dönmüş bir takımla sahaya çıktı. İçlerinde bir tek Bülent yaşlı ve Gönyeli dışından gelme. Futbol oynamaya çalışan ama düşme piskozuyla da moral değeri sıfır olan gençler. Artık olan olmuştur. Bu çocuklar Gönyeli çocukları, şimdi kulübe sahip çıkma zamanıdır. Bir alt kümede oynamak şerefsizlik değildir. Yeter ki tüm Gönyeli camiası yeniden tek yürek olsun. Kendi çocuklarına kol kanat gersin. Her alanda birlik beraberlik sağlansın. Eğer Gönyeli kenetlenmeyi başarırsa seneye yeniden Süper Lig’e çok daha güçlü bir şekilde döner diye düşünüyorum.

Düzkaya’ya baktığımızda ise gördüğümüz manzara sondan ikinci olmamak için mücadele eden ama play out’u da düşünen bir takım görüntüsünde. Maç 3-0’a geldikten sonra tamamen ilerki haftaları düşünerek oynadılar. Sahanın iyilerinden Serdar’ı teknik heyetin oyundan alması da bunun göstergesiydi.

Düzkaya büyük bir ihtimalle play out oynayacak. Son dört takım arasına kesinlikle girer. Bütün sezondur takip ettiğim, bu ligde iyi kadrolardan birine sahip olan bir takım görünümünü daima kamuoyuna vermişlerdir. Şimdi yapmaları gereken bu iyi kadroyu iyi çalıştırıp iyi motive edip play out’da kötü rüya görmemektir.

Yalnız yazmadan geçemeyeceğim bir olguyu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Düzkaya’nın oyun disiplinini ve bazı futbolcular arsındaki davranışları beğenmediğimi belirtmenk isterim. Play out öncesi yönetim ve teknik heyet bu konunun üzerinde durmalıdır. Çünkü küçük olaylar büyük sorunlar yaratabilir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler