1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ELİZ’İN NOTU 'A'
ELİZ’İN NOTU A

ELİZ’İN NOTU 'A'

Ülkemizin başarılı tenisçilerinden Eliz Maloney, Londra’da gerçekleşen “İngiltere Yetenek Avcıları’ndan bu yıl da “A” alarak başarılarını taçlandırdı.

A+A-

 

 

 

 

 

Telsim’in sponsorluğunda tenis hayatına İngiltere’de devam eden Eliz Maloney, Londra’da Tenis Merkezi’nde yapılan Yetenek Avcıları Kampı süresince, profesyonel performans ekibi tarafından tüm teknik vuruşları, oyun kurabilme becerileri, fiziksel özelliklerinin yanı sıra, mental olarak da izlendi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük beğeni toplayarak yine ‘A’ alan Eliz Maloney, gelecek vaat eden tenisciler arasında, yüksek yeteneğe sahip olduğunu bir kez daha resmi bir kuruluşun organizasyonunda ortaya koydu. Organizasyon kapsamında sporcular yetenekleri doğrultusunda A, B ve C kategorilerinde değerlendiriliyor.

 

GALİBİYETLERE DEVAM

Eliz Maloney ayrıca, Bristol şehrinde, Coombe Dingle Klubü’nde yapılan turnuvanın, 12 Yaş Grubu Takım Yarışları’nda oynadığı maçını çok rahat bir şekilde kazandı. Maloney, turnuvada İngiliz rakibi Claudia Hallsworth’ü 6-3 ve 6-3 gibi bir skorla 2-0 yenerek, West Hants Tenis Akademisi’nin bir üst gruba çıkmasını sağladı.

Eliz Maloney aynı turnuvanın, 12 Yaş Çiftler karşılaşmasında ise İngiliz partneri Millie Smythe ile birlikte, rakipleri Claudia Hallsworth ve Hannah Davies’i 6-4, 2-6 ve 10-7’lık setlerle 2-1 kazanarak Akademilerini en iyi bir şekilde temsil ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 440 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler