1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ELİZ’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA
ELİZ’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA

ELİZ’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA

Eliz Manoley uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. İngiltere Tenis Federasyonu’nun Swindon şehrinde düzenlediği yarışmada Maloney, 12 yaş grubu şampiyonu oldu. İngiltere Tenis Federasyonu’nun Delta Tenis Kulübü’nde yapılan

A+A-

 

 

 

Eliz Manoley uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. İngiltere Tenis Federasyonu’nun Swindon şehrinde düzenlediği yarışmada Maloney, 12 yaş grubu şampiyonu oldu.

İngiltere Tenis Federasyonu’nun Delta Tenis Kulübü’nde yapılan 12 yaş tenis turnuvasında şampiyon olan Eliz Maloney, henüz 11 yaşında olmasına rağmen tüm rakiplerini set vermeden eleyerek büyük bir başarı elde etti.

Turnuvanın ilk gününde Maloney, ilk rakibi Martha Bullen’i 6-0 6-2, ikinci rakibi Ola Pitak’ı ise 6-2 ve 6-0 yenerek yarı finale yükseldi.

Eliz yarı finalde de çok rahat bir oyun sergileyerek, rakibi Niamh Townsend’i 6-3 ve 6-2 setlerle yenip finale kalma hakkını kazandı. Final maçında ise turnuvanın bir numaralı oyuncusu Claudia Hallsworth’ü 6-3 ve 6-2’lik setlerle yenen Maloney, İngiltere’de bir kez daha şampiyon olmayı başardı. İngiltere’nin Bournemouth şehrinde Talbot Heat Okulu’nda eğitimine devam eden Maloney, hedefinin profesyonel bir tenisci olarak daha büyük başarılara imza atmak olduğunu söyledi.

Maloney, “Ailemden uzakta eğitim görüp yaşamak tabii ki zor, ama bunun ilerideki spor hayatıma büyük katkısı olacağını düşünüyorum ve tüm gayretimle çalışıyorum. Bana bu başarımı kazanmamda büyük destekveren aileme ve Telsim’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler