1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ELİZ İYİ BAŞLADI
ELİZ İYİ BAŞLADI

ELİZ İYİ BAŞLADI

Ülkemizin gelecek vaad eden tenisçilerinden Eliz Maloney Bournemouth’ta katıldığı “Wimbledon’a Giden Yol” turnuvasındaki ilk maçını kazandı

A+A-

 

 

 

 

Eliz Maloney, İngiltere’nin Bournemouth şehrinde yapılan 14 Yaş “Wimbledon’a Giden Yol” turnuvasında ilk maçını kazandı. Her zamanki formatın dışında, değişik bir format üzerinde yapılan bu turnuvada Eliz Maloney, ilk rakibi Millie Smythe 9-1 yenerek ikinci tura yükseldi. Finale kalan tenisçiler, final maçını İngiltere’nin dünyaca ünlü Wimbledon Tenis Kortları’nda yapacaklar.

 

İLK MAÇINI KAZANDI

 

Telsim ana sponsorluğunda yarışan Eliz Maloney, 14 Yaş Grubu Takım Yarışları’ndaki ilk maçını da kazandı. Henüz 11 yaşında olmasına rağmen deneyim kazanmak ve taktiksel oyununu geliştirmek için 14 Yaş kategorilerinde de turnuvalara katılmaya başlayan Eliz Maloney,  ilk oynadığı maçını çok rahat bir şekilde kazandı. Gloucester Klübü’nde yapılan turnuvada İngiliz rakibi Danielle Gibson’ı 6-0 ve 6-0 gibi rahat bir skorla 2-0 yenerek, West Hants Tenis Akademisi’nin bir yukarı guruba çıkmasına katkı koydu. Aynı turnuvada, 14 Yaş Çiftler’de partneri Sırbistan’dan  Emma Lazic ile çiftler maçını da 6-2 ve 6-0’lık setlerle 2-0  kazanarak Akademilerini en iyi bir şekilde temsil ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 421 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler