1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ELEKTRİK SÖZLEŞMESİ' YENİLENİYOR
ELEKTRİK SÖZLEŞMESİ YENİLENİYOR

'ELEKTRİK SÖZLEŞMESİ' YENİLENİYOR

Temmuz ayında Mari Deniz Üssü’ndeki patlamada ana üretim santralı Vasiliko’nun devre dışı kalmasıyla ilk kez KKTC’den elektrik satın almaya başlayan Rum Yönetimi’nin, konuya ilişkin anlaşmayı yenilemek için görüşmeleri sürdürdüğü b

A+A-

 

 

Temmuz ayında Mari Deniz Üssü’ndeki patlamada ana üretim santralı Vasiliko’nun devre dışı kalmasıyla ilk kez KKTC’den elektrik satın almaya başlayan Rum Yönetimi’nin, konuya ilişkin anlaşmayı yenilemek için görüşmeleri sürdürdüğü bildirildi.

Ay sonunda sona erecek elektrik alım anlaşmasının yenilenmesi için Rum Elektrik İdaresi (AİK) ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) yetkilileri arasında gayri resmi görüşmelerin sürdüğüne dikkat çeken Rum basını, pazartesi günü taraflar arasında toplantı yapıldığını bildirdi.

Fileleftheros gazetesi, Rum Ticaret ve Sanayi Odası (KEVE) adına Kostas Apostolidis aracılığıyla sürdürülen görüşmelerde, mevcut anlaşma üzerinde değişikliklerin ele alındığını ve kilovat başına ücret hesaplamasında formül değişikliği öngörüldüğünü kaydetti.

Gazete, AİK ile KIB-TEK heyetleri arasındaki “gayrı resmi” görüşmelerin yeni bir sözleşme imzalanması hedefiyle önümüzdeki günlerde devam edeceğini ekledi.

 

Bu haber toplam 1057 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler