1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. ELÇİLİK ‘SIĞIŞAMADI’
ELÇİLİK ‘SIĞIŞAMADI’

ELÇİLİK ‘SIĞIŞAMADI’

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde mevcut binasına ‘sığışamadığı’ gerekçesiyle genişleme çalışması yapılıyor.

A+A-

YENİDÜZEN (Özel)

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde mevcut binasına ‘sığışamadığı’ gerekçesiyle genişleme çalışması yapılıyor.

Hükümete yönelik bu yönde henüz resmi bir girişim ya da temas olmadığı da öğrenilirken, ‘gayrı resmi’ keşif yapıldığı elde edilen bilgiler arasında.

İlk kez 2016’da bir teknik ekibin Atatürk Kültür Merkezi’nde inceleme yaptığı öğrenilirken, geçtiğimiz hafta özellikle kütüphane bölümünde yeniden gözlem gerçekleştirdiği kaydedildi.

Türkiye’den gelen teknik heyetin Mağusa’da açılması hedeflenen konsolosluk için de incelemeler yapacağı öğrenildi. Tel-Sen,Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredilmesi girişimi olduğunu iddia ederek, grev uyarısı yaptı.

Mağusa’da da konsolosluk…

Öte yandan Türkiye’den gelen teknik heyetin Mağusa’da açılması hedeflenen konsolosluk için de araştırma yapacağı öğrenildi.

Tel-Sen, Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredilmesi girişimi olduğunu iddia ederek, grev uyarısı yaptı.

Sendika Başkanı Tamay Soysan, “Telekomünikasyon Dairelerindeki bir çiviye dokunulmasına ve binaların paylaşımına asla müsaade etmeyerek, yasal hakları doğrultusunda eylem ve grev de dahil her türlü hakkı kullanacaklarını” bildirdi.

TEL-SEN’den grev uyarısı:
“Dairedeki bir çiviye dokunulmasına müsaade etmeyeceğiz”

Öte yandan Kıbrıs Türk Kamu Ulaştırma Haberleşme Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Sendikası (Tel-Sen) , Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredilmesi girişimi olduğunu iddia ederek, grev uyarısı yaptı.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yazılı açıklamasında, “Telekomünikasyon Dairelerindeki bir çiviye dokunulmasına ve binaların paylaşımına asla müsaade etmeyerek, yasal hakları doğrultusunda eylem ve grev de dahil her türlü hakkı kullanacaklarını” bildirdi.

 Soysan, Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nde büyük huzursuzluk yaşandığını kaydetti. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı’nın da aralarında olduğu bazı kişilerin Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nde çalışma yaparak, dairenin bir bölümünün TC Büyükelçiliği’ne devredilmesinin söz konusu olduğunu belirttiklerini savunan Soysan, bu durumun çalışanları tedirgin ettiğini kaydetti.

Her hükümet döneminde özelleştirilmesi gündeme gelen dairenin, parçalara ayrılarak başka kurum, kuruluşlarla paylaştırılmaya çalışılmasının büyük bir huzursuzluğa sebep olduğunu belirten Soysan, şunları kaydetti: “Dairenin parçalara ayrılarak başka kurum, kuruluşlarla paylaştırılması kabul edilir bir durum değildir. Bu bağlamda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na gerekli girişim yapılmış ve Bakanlığa Mağusa Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili daire çalışanlarını huzursuz edecek her adımın karşısında olacağımızı bir yazı ile bildirmiş bulunmaktayız. Telekomünikasyon Dairelerindeki bir çiviye dokunulmasına müsaade etmeyen sendikamız binaların paylaşımına asla müsaade etmeyerek, yasal haklarımız doğrultusunda eylem ve grev de dahil her türlü hakkını kullanacaktır. Toplumsal varlıklarımıza sahip çıkmayı genel anlamda sorumluluk kabul eden sendikamız, özelinde dairenin herhangi bir unsuruna dokunulmasına da bundan önce müsaade etmediği gibi bundan sonra da müsaade etmeyecektir.”

 

yeniduzen-satin-aliniz-861.jpg

Bu haber toplam 3479 defa okunmuştur
21 Eylül 2018

21 Eylül 2018

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler