1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EL-SEN'DEN KARARLI DİRENİŞ
EL-SENDEN KARARLI DİRENİŞ

EL-SEN'DEN KARARLI DİRENİŞ

EL-SEN, ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI DİRENECEK Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El - Sen) Başkanı Tuluy Kalyoncu, Cumhuriyet Meclisi’ne sevk edilen özelleştirmeye ilişkin yasa tasarısının El-Sen için meşru haklarını kullanma gerekçesi olacağ

A+A-

 

 

EL-SEN, ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI DİRENECEK

 

Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El - Sen) Başkanı Tuluy Kalyoncu, Cumhuriyet Meclisi’ne sevk edilen özelleştirmeye ilişkin yasa tasarısının El-Sen için meşru haklarını kullanma gerekçesi olacağını söylediklerini belirterek, “direnmeye kararlı olduklarını” kaydetti. Kalyoncu, tüm Kıbrıs Türk halkını “haklı” mücadelelerine destek vermeye davet etti.

 

“AMAÇ, GREV YAPMAK İÇİN GREV YAPMAK DEĞİL”

Kalyoncu yaptığı yazılı açıklamada, KIB -TEK’in tamamen veya kısmen özelleştirilmesine dönük adım atılması, ya da Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın Meclis’e sevk edilmesi halinde meşru her yolla “direnişe” geçeceklerini defalarca açıkladıklarını kaydederek, amaçlarının; grev yapmak için grev yapmak olmadığını, ancak kaçınılmaz olursa, bunu yapmaktan da çekinmeyecekleri konusunda yetkilileri uyardıklarını ifade etti.

 

“HALK TAZMİNAT ÖDEMEYE MECBUR BIRAKILABİLİR”

“KIB - TEK’i bilerek ve isteyerek zarara sokan hükümetin hedefinin, halkın son ciddi varlığını da yok etmeye koyulmasının halka yansıyacak olumsuzlukları hakkında kamuoyumuza defalarca açıklamalarda bulunduk” diyen Kalyoncu, “Avrupa Birliği ülkelerinde Polonya ve Macaristan’daki uygulamalarla ilgili olarak belgelerle ‘garantili alım sözleşmeleri’ ile özel sektöre ayrıcalıklar tanınmasının sonunda halkımızı milyonlarca Euro tazminat ödemekle yüz yüze bırakacağını belgeledik” dedi.

 

“DEVLET BORCUNU ÖDEMİYOR”

Devletin milyonlarca lira borcunu ödemediğini söyleyen üKalyoncu, buna karşın “AKSA isimli özel kuruluşa, parasının, ufak tefek aksamalarla düzenli ödendiğini” kaydetti.

“Hükümet kullandığı enerjinin parasını hem ödememekte hem de KIB - TEK’i yok etmeye kararlı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” diyen Kalyoncu, “Biz direnmeye kararlıyız. Bu uğurda gireceğimiz mücadelede Kıbrıs Türk halkının toplumsal varoluşumuza duyarlı her kişi ve kuruluşunu, haklı mücadelemizde bizimle olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler