1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EL-SEN'DEN AÇIKLAMA
EL-SENDEN AÇIKLAMA

EL-SEN'DEN AÇIKLAMA

EL-SEN, Elektrik Kurumu’daki grev ve eylemi değerlendiren bir basın açıklaması yaptı. Bugün bir gazetede çıkan iddiaları yanıtladı.

A+A-

 

 

EL-SEN, Elektrik Kurumu’daki grev ve eylemi değerlendiren bir basın açıklaması yaptı. Bugün bir gazetede çıkan iddiaları yanıtladı.

EL-SEN Başkanı Tuluy Kalyoncu imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

“EL-SEN’in başka çare bırakılmadığı için uygulamaya koymak zorunda bırakıldığı grev ve eylemin Hükümetle varılan mutabakatla sonlandırılmasının ardından, daha ilk geceden çalışanlar görevlerinin başına dönmüş ve oluşan arızaların tamiri başlatılmıştı. Yine ayni şekilde, çalışanlardan gelen talep üzerine, Kurum Yönetimi tarafımızdan bilgilendirilerek, bu gün veznelerin, iki günlük hafta sonu boyunca da sayaç okuma işlerinin ek mesai talep edilmeden yapılmak istendiği kendilerine iletilmiştir. Sendikamız ve KIB-TEK çalışanları, grev ve eylem süresince oluşan mağduriyetleri gidermek için üzerine düşeni yapma yönünde irade beyan edip yaparken, bu gün bir yerel gazetede art niyetli olduğu açık olan yayınlarla karşılaşılmıştır. Bahse konu gazetede; tarafımıza atfen yapılan bir haberde, grev ve eylemimiz esnasında en başından beri yanımızda olup bizlere destek veren Elektrik Müteahhitleri Birliği ve Üyesi firmaları karalamaya yönelik açıklamalar bizim tarafımızdan yapılmış gibi söylediklerimiz çarpıtılarak verilmiştir. Birkaç münferit olayda, bazı firmaların kontrolü dışında olduğunu düşündüğümüz çalışanlar tarafından Kurum Yönetimi’nin bilgisi ve baskısı dahilinde şebekeye müdahale edilip çalışma yapıldığı bilgisi bize ulaşmakla birlikte, Elektrik Müteahhitleri Birliği bir bütün olarak ve Üreticiler Platformu içerisinde yer alarak diğer üretici örgütlerle birlikte haklı eylemimize en başından beri destek vermiştir. Bir kez daha basın yolu ile EL-SEN üyelerinin toplumsal varlıklarımıza sahip çıkmak amacıyla göstermiş oldukları onurlu direnişe ayni şekilde karşılık vererek dayanışma gösteren Elektrik Müteahhitleri Birliği üyelerine müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 847 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler