1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EL-SEN, DP'Yİ ZİYARET ETTİ
EL-SEN, DPYİ ZİYARET ETTİ

EL-SEN, DP'Yİ ZİYARET ETTİ

El-Sen tarafından hazırlanan “Özerkleştirme Yasa Tasarısı” Serdar Denktaş’a sunuldu, tasarının yasalaşması için DP’nin desteği talep edildi.

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, El-Sen yetkililerini kabul etti.

Bugün saat 11:00’de DP Genel Merkezi’nde gerçekleşen kabulde, hukukçuların da katkısıyla El-Sen tarafından hazırlanan “Özerkleştirme Yasa Tasarısı” Serdar Denktaş’a sunuldu, tasarının yasalaşması için DP’nin desteği talep edildi.

Kabulde konuşan El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu, KIB-TEK’in özerkleştirilmesi yönünde uzun süredir mücadele verdiklerini anlatarak, hükümetin, özerklik konusunda şu ana kadar olumlu bir adım atmadığını ifade etti.

Özerklikle ilgili hazırladıkları yasa tasarısını Denktaş’a sunmak ve DP’den destek istemek amacıyla  bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Kalyoncu, toplumun yüzde yetmişinin karşı çıktığı özelleştirmeye karşı muhalefet partilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine olan inançlarını kaydetti.

EL-SEN YARIN BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

El-Sen olarak Hükümetten bazı talepleri olduğunu, bu yönde adım atılmasını beklediklerini, ancak herhangi bir adımın atılmadığını dile getiren Kalyoncu, bu nedenle Yönetim Kurulunun yarın için almış olduğu bir günlük uyarı grevini gerçekleştirme kararı aldıklarını belirtti.

Bunun arkasından da esas sorunlarının çözülmesi için adım atılmaması durumunda da süresiz grevin yeniden kaçınılmaz olarak önlerinde bir seçenek olduğunu kaydetti.

SERDAR DENKTAŞ: “İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HER ZAMAN HAZIRIZ”

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ise konuşmasında, her şeyden önce özerklik yaklaşımının altının doldurulması, özerklik derken ne kastedildiği konusunda bir noktaya ulaşılmış olması gerektiğini söyledi.

O gözle bu yasa tasarısını inceleyeceklerini, önerileri olması halinde önerilerini paylaşacaklarını ifade eden Serdar Denktaş, diğer partilerle çeşitli yanlış yasaların durdurulması yönünde işbirliği yapmaya her zaman açık olduklarının ve bu yönde bir deklerason yayınladıklarının altını çizdi.

 “GREVDEN HÜKÜMET DEĞİL, MEMLEKET ZARAR GÖRÜYOR”

El-Sen’in yarın gerçekleştireceği grevi de değerlendiren Serdar Denktaş, grevlerin her şeye rağmen bu kadar öne çıkmasını benimsemediğini kaydetti.

Bundan hükümetin değil memleketin zarar gördüğüne işaret eden Denktaş, “Hükümetin umurunda olmayabilir de bizim umrumuzda. Keşke başka yollar bulunabilse. Duyarlı bir hükümet olsa karşımızda elbette başka yol bulunabilir. Keşke greve gerek kalmasa. Hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 561 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler