1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EL-SEN 'ALACAKLARI' İSTİYOR
EL-SEN ALACAKLARI İSTİYOR

EL-SEN 'ALACAKLARI' İSTİYOR

EL-SEN, ödenmemiş elektrik borçlarından dolayı, yarın BRTK’in elektriklerini kesmeye gideceklerini duyurdu. EL-SEN Başkanı Tuluy Kalyoncu’nun konu ile ilgili açıklamasını tam metni şöyle; Aylardır dile getirdiğimiz ve özetle KIB-TEK̵

A+A-

 

EL-SEN, ödenmemiş elektrik borçlarından dolayı, yarın BRTK’in elektriklerini  kesmeye gideceklerini duyurdu.

EL-SEN Başkanı Tuluy Kalyoncu’nun konu ile ilgili açıklamasını tam metni şöyle;

 

Aylardır dile getirdiğimiz ve özetle KIB-TEK’in iyi yönetilmediğine ilişkin görüşlerimiz giderek daha fazla kabul görmektedir. Gün geçmiyor ki KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun, Kurumu yok etmek için bir etkinliği yaşanmasın. Basına da yansıyan son marifetleri bu kişilerin amaçlarının Kurum’un verimli çalışması değil yok edilmesine hizmet olduğu ortaya çıkmıştır.

 

KIB-TEK’in mali sorunlarının kaynağı hükümet, ilgili bakanlar ve KIB-TEK Yönetim Kurulu’dur. Hükümet özerkleşme kararı aldı fakat aylardır bir tek küçük adım bile atmadı. İlgili Bakan özerkleşme kararının altına imza attı ancak kurumun en azından kamudaki alacaklarının tahsili için uğraşacağına tahsilatın özelleşmesinden bahsetmeyi tercih etmektedir.

 

Kurum Yönetim Kurulu Sayın Başbakana yazdığı yazı ile KIB-TEK’in veya halkın malının korunup geliştirilmesini değil, seçimleri ve partilerini düşündüklerini ortaya koydular.

 

Çalışanlar ve çalışanların sendikası EL-SEN olarak özveri ile çalışan tüm mensuplarımızla Kurumumuza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Örneğin BRTK’nun KIB-TEK’e sadece Şubat 2012 sonuna kadar birikmiş 17 Milyon TL borcu vardır. 2012 için beklenti 2 Milyon 150 bin TL civarındadır. Bütçelerine konan ise sadece 750 bin TL’dir. EL-SEN olarak Meclis Başkanı, Milletvekilleri, ilgili Bakanlar, Yönetim Kurulu ve halkımızı bu konuda defalarca bilgilendirdik.

 

EL-SEN’in borçlarını tahsil etmesinin önündeki engelin Hükümet-Bakan-Yönetim Kurulu üçlüsü olup olmadığını yarın Perşembe günü hep birlikte göreceğiz. Borcunu ödemeyen BRTK’nun elektriğini kesmeye gideceğiz. Borçlarından ötürü elektrik kesilmesine karar verecek makam KIB-TEK Yönetim Kurulu’dur. Bu Yönetim Kurulu Ekonomi Bakanı’ndan aldığı talimatlarla hareket etmektedir. Eğer KIB-TEK’e sahip çıkmak istiyorlarsa, BRTK’nun borçlarından ötürü elektriğinin kesilmesi talimatı vermelidirler. Vatandaşın veya küçük esnafın 500 TL borcu için elektriğinin kesilmesi talimatını verenlerin, ne yapacağını hep birlikte görmek için biz Perşembe günü saat.11.00’de BRTK önünde olacağız. .

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 813 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler