1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EKSİKLİKLERİMİZİ NET GÖRDÜK'
EKSİKLİKLERİMİZİ NET GÖRDÜK

'EKSİKLİKLERİMİZİ NET GÖRDÜK'

Sezonun ilk ciddi sınavı olan KTSYD Kupası’nda geçtiğimiz sezonun İkinci (Birinci) Lig şampiyonu Yenicami’ye karşı 2-1 kaybeden şampiyon K.Kaymaklı’da, teknik direktörü Mustafa Borataş takımının performansını YENİDÜZEN Spor Servisi’

A+A-

 

 

KTSYD Kupası’nı Yenicami karşısında kaybeden K.Kaymaklı’da, teknik direktörü Mustafa Borataş, takımını YENİDÜZEN Spor Servisi’ne değerlendirdi

 

Borataş, pazar günkü karşılaşmada her iki takımın yedek kulübelerinde kalite farkının ortaya çıktığını, Yenicami yedek kulübesinin zenginlik yaşarken çıkanın gireni aratmadığını belirtti

 

Sezonun ilk ciddi sınavı olan KTSYD Kupası’nda geçtiğimiz sezonun İkinci (Birinci) Lig şampiyonu Yenicami’ye karşı 2-1 kaybeden şampiyon K.Kaymaklı’da, teknik direktörü Mustafa Borataş takımının performansını YENİDÜZEN Spor Servisi’ne değerlendirdi.

 

“BİZİM İÇİN CİDDİ BİR SINAV OLDU”

Teknik direktör Mustafa Borataş, KTSYD Kupası maçının kendileri için ciddi bir sınav olduğunu, bu maçta eksiklerini çok daha net bir şekilde gördüklerini dile getirirken, her şeye rağmen, futbolcularının gerçekten güçlü ve sitemini oturtmuş, yedek kulübesi güçlü bir takıma karşı iyi mücadele etmelerinden mutlu olduğunu söyledi.

K.Kaymaklı’da henüz daha 10 günlük bir geçmişi olduğunu, futbolcularını ve takımını tanıma sürecinde olduğunu ifade eden Borataş, böylesine hazır bir takım karşısındaki mücadelenin sonunda takımının kendisine ilerisi için umut verdiğini belirtti.

Bundan sonraki çalışmalarında, Yenicami maçının kendilerine ışık tutacağını dile getiren Borataş, mevcut durum hakkında yönetimle yoğun bir çalışma içerisine gireceklerinin altını çizdi.

 

“YEDEK KULÜBESİNİ ZENGİNLEŞTİRECEĞİZ” 

Takımın genel durumu iyi olduğunu vurgulayan Borataş, pazar günkü karşılaşmada her iki takımın yedek kulübelerinde kalite farkının ortaya çıktığını, Yenicami yedek kulübesinin zenginlik yaşarken çıkanın gireni aratmadığını, K.Kaymaklı yedek kulübesinin yetersiz olduğunun görüldüğünü, bu nedenle K.Kaymaklı’da da aynı kalitede futbolcular olması gerektiğini belirtti.

Bu bağlamda transfer dönemi bitmeden çalışmalarına devam edeceklerini dile getiren Borataş ayrıca altyapıdan yetişen gençleri de A Takım’a kazandırmaya çalışacaklarını, yönetimle bu konuda bir toplantı yapacağını ifade etti.

 

“OLUMLU TARAFIMIZ MÜCADELE GÜCÜ, OLUMSUZ

TARAFIMIZ OYUN DİSİPLİNİNDEN KOPMAMIZ”

KTSYD Kupası maçında takımının performansını değerlendiren Borataş, Yenicami maçındaki artılarının takımının mücadele gücünü maçın sonuna kadar kaybetmesi olduğunu ifade ederken, bu mücadele gücü maçın sonucuna etki edebileceğini ancak şanssızlıklardan dolayı olmadığını dile getirdi.

K.Kaymaklı’nın olumsuz tarafının ise zaman zaman oyun disiplininden kopmaları olduğunu belirten Borataş, takımın önemli güçlerinden olan Mustafa Yaşinses’in ve Çağrı Kıral’ın asker olmaları nedeniyle antrenman eksikleri olmasının açıkça ortaya çıktığını, bunun da takımı olumsuz yönde etkilediğinin altını çizdi.

 

“ERTAÇ İSTEDİĞİ TOPLARI ALAMADI”

Ertaç’tan memnun olduğunu belirten Borataş, Yenicami maçında istediği topları alamadığını, istediği topları alması halinde Yenicami maçının sonucunun daha değişik olacağını söyledi. Debola’nın çok yönlü bir oyuncu olduğunu,  Jeffrey ve Bilal’in de kaliteli futbolcular olduklarını ve takıma yavaş yavaş uyum sağlamaya başladıklarını vurguladı.

 

“EN BÜYÜK ŞAMPİYON ADAYLARINDAN BİRİYİZ”

Şu andaki adaylarına bakıldığında, şampiyonluğun en büyük adaylarından birisinin K.Kaymaklı olduğunu iddia eden Borataş,  ligin başlamasına kadar istedikleri form düzeyini yakalayacaklarını belirtti.

Borataş, bu hafta oynayacakları Süper Kupa maçının da kendileri açısından lig öncesinde ikinci önemli bir sınav olacağını vurgularken, esas hedeflerinin lig başlangıcına kadar hazır bir takım olmak olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler