1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EKSİK KADROLAR DOLDURULSUN'
EKSİK KADROLAR DOLDURULSUN

'EKSİK KADROLAR DOLDURULSUN'

19 Mayıs TMK’da veliler eylem yaptı. Eksik kadroların giderilmemesi durumunda tepkilerinin devam edeceğini de duyurdular.

A+A-

 

 

Girne’de bulunan 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde sene başından beri eksik olan öğretmen kadroları nedeniyle veliler tepkilerini gösterdiler. Eksik kadroların giderilmemesi durumunda tepkilerinin devam edeceğini de duyurdular.

ÖĞRETMEN EKSİKLERİ

19 Mayıs TMK’daki  İngilizce biyoloji, İngilizce matematik, Beden Eğitimi ve din derslerinin okulun açıldığı günden bugüne kadar bir aylık bir süredir boş geçmesi ve  KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığının konuya duyarlılık göstermeyip ilgili derslere öğretmen yollamaması nedeniyle tepki gösteren Okul Aile Birliği ve öğrenci  velileri okulda toplanarak eylem yaptılar ve tepkilerini ortaya koydular.

PAZARTESİ BAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM

KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile temas kurup, randevu almaya çalışan veliler, gerek bakan, gerekse müsteşara ulaşamadılar. Daire müdürüne de ulaşamayan veliler, yetkililere ulaşamamalarından dolayı tepki gösterip,  22 Ekim 2012 Pazartesi günü öğleden sonra saat 14:30’da Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde Okul Aile Birliği ile birlikte eylem yapıp seslerini böylece duyurma kararı aldılar.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler