1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. “Ekonomik ve ticari çıkarlarının ileriye taşınması ele alındı”
 “Ekonomik ve ticari çıkarlarının ileriye taşınması ele alındı”

“Ekonomik ve ticari çıkarlarının ileriye taşınması ele alındı”

Anastasiadis, büyükelçilere brifing verdi

A+A-

 

Güney Kıbrıs Başkanı Nikos Anastasiadis’in, yurt dışında görev yapan büyükelçilere, Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Fileleftheros gazetesi yurt dışında görev yapan büyükelçilerin, Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilen yıllık toplantısının, önceki gün Güney Kıbrıs Başkanlığı’nda, Anastasiadis ile gerçekleştirilen görüşme ile sona erdiğini yazdı.

Gazete görüşmede Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Aleksandros Zinon’un da yer aldığını belirtti.
Habere göre Anastasiadis ile büyükelçiler arasındaki görüşmede Kıbrıs sorununun yanı sıra Güney Kıbrıs’ın ekonomik ve ticari çıkarlarının, büyükelçilerin görev yaptığı ülkelerde ileriye götürülmesi konusu da ele alındı.

Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Aleksandros Zinon, konu hakkında yaptığı açıklamada, Anastasiadis’in kendilerine, Kıbrıs sorunun çözümüne ilişkin müzakerelerin ilerlemesi hakkında bilgi verdiğini ifade etti.

Zinon, görüşmede ayrıca Güney Kıbrıs’ın ekonomik ve ticari çıkarlarının da ileriye taşınmasının ele alındığını belirtti.

Anastasiadis’in, büyükelçilerle görüşmesinin diyalog biçiminde gerçekleştiğini ifade eden Zinon, Anatasiadis’in çeşitli soruları yanıtladığını ve çeşitli konuların ele alınması şekline ilişkin olarak tarif verdiğini söyledi.

Gazete Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına dayanarak, büyükelçilerin, üç günlük temasları çerçevesinde, Dışişleri, Enerjİ Bakanları, Meclis Başkanı, müzakereci Andreas Mavroyannis, Meclis Dışişleri Komitesi ile bir araya geldiğini de yazdı. TAK

Bu haber toplam 922 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler