1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EKONOMİK PROGRAMA DANIŞMANLIK YAPIYORUZ'
EKONOMİK PROGRAMA DANIŞMANLIK YAPIYORUZ

'EKONOMİK PROGRAMA DANIŞMANLIK YAPIYORUZ'

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,"Geleceği daha parlak olan tarafa Kıbrıs Türkleri’dir bunu açıkça vurgulamak istiyorum."

A+A-

 

 

 

20 Temmuz kutlamaları kapsamında Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenen törende konuşan Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,her türlü engellemelere rağmen, artık Kıbrıslı Türklerin ekonomik açıdan da adadaki güçlü taraf konumuna gelmeye başladığını söyledi ve adanın doğal kaynaklar üzerindeki haklarına da Anavatanın desteğiyle sahip çıkacağını ve payını mutlaka alacağını vurguladı.

Kıbrıs Adasında geleceği daha parlak olan tarafın Kıbrıslı Türklerin olduğunu ifade eden ve buna bütün gönlüyle inandığını kaydeden Atalay, “Geleceği daha parlak olan tarafa Kıbrıs Türkleri’dir bunu açıkça vurgulamak istiyorum. Gelecek endişesi diye bir şey asla söz konusu değildir. Gelecek belirsizliği, gelecek endişesi, Kıbrıslı Türk kardeşlerim buna kapılmamalı, Kuzey Kıbrıs’ın geleceği daima bugünkünden daha iyi olacak inşallah” dedi.

“ÖNEMLİ MESAFELER KAT EDİLDİ”

KKTC hükümetiyle birlikte yürüttükleri yakın işbirliği sayesinde, ekonominin kurallarına göre işleyebilmesini sağlayacak kamu maliyesi anlayışını son yıllarda yerleştirme ve bu politikalarla özel sektöre de ihtiyaç duyduğu güvenli ortamı sağlama yoluyla önemli mesafeler kat edildiğini ifade eden Atalay, “Yeni ekonomik program, KKTC’nin ihtiyaç ve öncelikleri gözetilerek ve tüm kesimler sahiplenilerek böyle bir anlayışla Kıbrıs Türk tarafında tüm kesimlerin katılımlarıyla şu anda hazırlanıyor. Biz burada sadece danışmanlık yapıyoruz. Bu programın başarısı için gerekli her türlü desteği vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“EKONOMİK VE SOSYAL ALTYAPI”

KKTC’nin bölgedeki önemli turizm ve eğitim merkezlerinden biri haline getirilmesi amaçları çerçevesinde ortak çalışmaların başarı bir şekilde sürdüğünü de ifade eden Atalay, geliştirilen projelerle, sağlam adımların yanı sıra ekonomik ve sosyal alt yapısının sağlam bir zemine kavuşturulması ve bu hedeflere ulaşılması için yeni çalışmalar da yapıldığını söyledi.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler