1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘EKO GÜN’ PAZAR GÜNÜ
‘EKO GÜN’ PAZAR GÜNÜ

‘EKO GÜN’ PAZAR GÜNÜ

Büyükkonuk Belediyesi’nin düzenlediği “Geleneksel Eko Gün” etkinliğinin 11’incisi 14 Ekim Pazar günü yapılıyor.

A+A-

 

 Büyükkonuk Belediyesi’nin düzenlediği “Geleneksel Eko Gün” etkinliğinin 11’incisi 14 Ekim Pazar günü yapılıyor.
“Kıbrıs Türk kültüre sahip çıkmak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak” amacıyla düzenlenen eko günde, el ve ev yapımı ürünler kurulacak olan stantlarda sergilenip, satılacak.
Pazar günü saat 10.30’da köy meydanında yapılacak etkinlikle başlayacak eko gün, gün boyunca sürecek ve çeşitli konser ile etkinlikler gerçekleştirilecek.
Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen bugün Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nde basın toplantısı düzenleyerek, eko gün programını ve etkinliklerini açıkladı.
Basın toplantısına, eko günün ana sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da katıldı.
Toplantıda, Organizasyon Komitesi Başkanı Zekai Altan ve Eko Turizm Derneği Başkanı Şerife Demirli ile şirket ve belediye yetkilileri de hazır bulundu.

EKO-GÜN PROGRAMI
Eko Gün açılışı saat 10.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından çocuk kaval dinletisi ve açılış seremonisi ile açılış konuşmaları yer alacak. Konuşmalardan sonra ise stantların açılışları yapılacak.
Etkinlikte, saat 11.30’da Halk Sanatları Derneği (HAS-DER) Halk Dansları gösterisi, 11.30’da IX. Geleneksel Eko Cup Halı Saha Futbol Turnuvası, 12.00’de Karpaz Kızları Dans Gösterisi, 12.30’da Kaplıca Karadeniz Horun Ekibi, 12.45’te Kumyalılı Mehmet Kurum’dan şarkılar, 13.00’te Kemal Deveci Kaval Grubu ve Davul Dinletisi, 13.45’te Yedikonuk İlkokulu Bando Gösterisi, 14.15’te İbrahim Şevki Konseri, 15.15’te HAS-DER Halk Dansları Ekibi Kına Gösterisi, 16.15’te Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) Susta Şov, 17.15’te Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) Tiyatro Oyunu, 17.30’da Tatlısu Belediyesi Halk Dansları Gösterisi, 18.00’de Kıbrıs Havaları Derneği’nin Konseri, 19.00’da ödül töreni, 20.30’da ise Ayna grubu konseri yer alacak.


 

 


 

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler