1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EKO BÖLGE'DE 'PETROL DOLUM TESİSİ' ÇELİŞKİSİ
EKO BÖLGEDE PETROL DOLUM TESİSİ ÇELİŞKİSİ

'EKO BÖLGE'DE 'PETROL DOLUM TESİSİ' ÇELİŞKİSİ

Karpaz’da İskele İlçesine bağlı Büyükkonuk ile Yedikonuk köyleri bölgesine yapılması düşünülen petrol dolum tesislerine karşı çıkan çevre örgütleri girişim başlattı.

A+A-

 

 

Çevre Platformu’nda ‘farkındalık’ buluşması!

 

Karpaz’da İskele İlçesine bağlı Büyükkonuk ile Yedikonuk köyleri bölgesine yapılması düşünülen petrol dolum tesislerine karşı çıkan çevre örgütleri girişim başlattı.

Büyükkonuk’ta yapılması planlanan Petrol Dolum Tesisine karşı güç birliği yapan duyarlı çevre örgütleri, 8 Ocak Pazar günü saat 12.00’de tesisin yapılması planlanan yerde buluşma çağrısı yaptı.

United Medya Group’u ziyaret eden Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, ve beraberindeki Çevre Platformu Yetkilileri İsmail Cemal, Erol Emin ve Hüseyin Müzezzin, Yenidüzen Gazetesi Yayın Koordinatörü Tayfun Çağra ile görüştü.

 

ÇAĞRA: “SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE İLKESİYLE DESTEĞE HER ZAMAN HAZIRIZ”

United Medya Group’un ‘sürdürülebilir çevre’ adına yayın yaptığını anımsatan Tayfun Çağra, örgütlerin bu konudaki güç birliğinin önemine dikkat çekti, takdirle karşılanması gerektiğini ifade etti.

United Medya Group’un güç birliğine her zaman destek vermeye hazır olduğunu kaydeden Çağra, Eko Turizm Bölgesi ilan edilen bölgenin bugün Petrol Dolum Tesisi için seçilmesindeki çelişkiye dikkat çekti.

 

SAHİR: “SESİMİZİ DUYURUN… TEHLİKE BÜYÜK!”

Kıbrıs Çevre Platformu, Mağusa Çevre Platformu, Lefke Çevre Platformu ve Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu yetkilileri ile birlikte United Medya’yı ziyaretinde konuşan Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, basından taleplerinin seslerinin insanları doğru ve gür bir şekilde duyurulması olduğunu belirtti.

Doğan Sahir, tesislerin yapılması düşünülen bölgenin eko turizm ve çevre güzelliği bakımından çok değerli bir yer olduğunu, bu yüzden tesislerin oraya yapılmasının çevreye çok zarar vereceğini belirterek, medyadan bu konuda destek beklediklerini vurguladı.

 

CEMAL: “BÜYÜK ÇELİŞKİ…”

Platform Temsilcileri’nden İsmail Cemal, yapılmak istenen petrol tesisinin çevreye ve bölgeye vereceği zararlarının saymakla bitmeyeceğine dikkat çekerken, yıllardır uğraş verilen ‘Eko Turizm Bölgesi’ ile de tamamen ters olduğunu işaret etti.

Eko Turizm, taş ocakları ardından şimdi de petrol dolum tesisinin 1-2 kilometrelik bir alan içersinde olmasındaki ‘çelişkiye’ dikkat çeken Cemal, “Eko Turizm için gelen misafirlerimize ne göstereceğiz? Taş ocağı mı, petrol dolum tesisi mi?” şeklinde konuştu.

 

“FARKINDALIK BULUŞMASI…”

8 Ocak Pazar günü tesislerin yapılması düşünülen bölgede, bölgenin doğa güzelliğine dikkat çekmek ve ‘farkındalık yaratmak’ amacıyla bir buluşma organize ettiklerini belirten Cemal, tüm halkı da desteğe davet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler